Android 7.0 Nougat Güncellemesinin Tarihi Belli Oldu

Android’in en son sürümü olan Android 7.0 Nougat güncellemesinin sunulacağı ilk tarih belli oldu. Gelecek olan güncelleme Nexus modelleri için 22 Ağustos’ta geleceği duyuruldu.

Android kullanıcıların canını en çok sıkan yayınlanmakta olan güncellemeler oluyor. Android üreticilerinin cihazlarını üretip ardından piyasaya sunduğu haftalar güncelleme verip daha sonra ise güncellemeleri uzun süre içerisinde verme veya ilgisizlik duyulması bir çok kullanıcının yakınmasına neden oluyor.

Google’ın kendi üretmiş olduğu cihazların dışında ayrıca Android telefon kullanıcılarına heyecanla cihazlarının ne zaman güncelleneceğini söylerken veya güncellemenin gelip gelmeyeceğini bildirirken, Nexus telefonlar için Android 7.0 Nougat güncelleme tarihi belli oldu.

nexus nougat

Kanadalı operatör’ün aracı olması ile beraber ortaya çıkarılan bilgilerde ilk başta halka açık olarak Android 7.0 Nougat güncellemesinin 22 Ağustos 2016 tarihinde Huawei Nexus 6P ve LG Nexus 5P modelleri için geleceği duyuruldu. Bu cihazların hemen ardından çok kısa süre sonra Android One platformunda olan cihazlara yeni güncelleme gelecek.

Diğer Cihazlar İçin Güncelleme Tarihi Nedir?

Şuan şirketler tarafından bir bilgi verilmezken 2016 yılı sonlarına doğru Samsung Galaxy Note 7, Galaxy S7 Edge, Galaxy S7, LG G5, LG G5 SE, HTC 10, HTC One M9, Sony Xperia X Performance, Xperia X, Xperia XA, Huawei P9 ve Mate 8 benzeri popüler cihazların güncelleme alması bekleniliyor. Ayrıca bu cihazların dışında bir çok cihazda güncellemeyi alabilecek.

Android 7.0 Nougat güncellemesi ile Marshmallow kullanıcı kitlesi azalacağını düşünüyoruz.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0