Ana SayfaTeknoloji HaberleriAndroid Auto Uygulamasının Tasarımı Değişiyor

Android Auto Uygulamasının Tasarımı Değişiyor

Android Auto uygulamasına Google'ın Material You tasarımıyla büyük bir yenileme eklendi. Yıllardır temel tasarımla devam eden uygulamanın, nihayet tasarımı değişiyor.

-

Spotify Premium Ücretlerine Zam Geldi!

Günümüzün en çok kullanılan uygulamalarının başında gelen Spotify, premium abonelik ücretlerine Şubat ayında %42 oranında...

Android Auto telefon uygulaması, 2020’ye dayanan aynı temel tasarıma sahipti, ancak en son beta sürümü, Google’ın Material You tasarımıyla büyük bir yenileme ekledi. Yıllardır temel tasarımla devam eden uygulamanın, nihayet tasarımı değişiyor.

Android Auto beta programına kaydolan ve Android Auto beta sürüm 8.6’yı çalıştıran kullanıcılar, artık karanlık modu da getiren yeniden tasarlanmış uygulama kullanıcı arayüzünü deneyimleyebilecekler. Sürüm, Android Auto beta kanalıyla sınırlıdır ve mevcut tüm kontenjanlar dolmuştur, bu nedenle henüz kaydolmamış olanların beklemesi gerekecektir.

Yeniden tasarlanan Android Auto uygulaması, Google’ın Materyal Tasarım 3‘ü, yuvarlak düğme kaplamaları ve kullanıcı arayüzünün geri kalanıyla eşleşen renk vurgularıyla Bağlantı, Başlangıç ve Görüntü menülerine getiriyor.

En üstte yer alan görsel artık gitti. Google, muhtemelen bir sonraki kararlı Android Auto güncellemesinde Material You tasarımını uygulayacaktır.

-- Reklam --

Xiaomi Pad 6 ve Pad 6 Pro Sızıntıları Paylaşıldı!

Xiaomi Pad 5 ve Pad 5 Pro, 2021'de Xiaomi'nin tablet serisini yeniden canlandırdı. Aradan geçen bir yıl sonunda Xiaomi,...
Cemre Yılmaz
Cemre Yılmaz
Dijital reklamcılığın yanında web site ve gelişimlerini ilgilendiren her aracın uzmanı olmak için gelişen bir teknoloji meraklısıyım. Freelancer olarak yazar ve editörlükle de ilgilenmekteyim.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz