Ana SayfaAndroid HaberleriAndroid Cihazlarda Yenilik

Android Cihazlarda Yenilik

-

Android’e eklenecek son özellik; cihazlar artık ev eşyalarını tanıyacak!

iOS gün geçtikçe gelişirken Google’da takibi bırakmayarak çok çalışıyor. Google, Apple’a rakip olarak yeni hazırlıklar içerisinde. Apple’ın akıllı ev cihazları için benimsediği Contuniuity kavramına ve iBeacon servisine karşı Google’da yeni planlar geliştiriyor.

Planlanana göre Android yakınında bulunan akıllı cihazları otomatik olarak tanıyacak ve onlarla sorunsuzca iletişime geçebilecek. Bir Android cihaz sahibi, bilgisayarına yaklaşınca bilgisayarı ile telefonu arasında otomatik olarak bağlantı kurulacak ve dosya alışverişi yapılabilecek. Bir kullanıcı, yakın çevresindeki arkadaşlarını görerek dilerse onlarla iletişim kurabilecek veya dosya alıp gönderebilecek.

Apple’ın iBeacon sisteminde ise mağazalar veya farklı mekanlar, mekanlarına küçük Bluetooth cihazlar yerleştirerek bu cihazların menziline giren iOS cihazlarının sahiplerine mesajlar gönderecek, bu sayede çeşitli fırsat ve kampanyaların lokal duyurusunu yapabilecek.

Google’ın Android geliştirme planları, iBeacon sistemine rakip olabilecek servisleri de içeriyor. Nearby isimli Android servisi ile Google, Android sahiplerinin kolayca alışveriş yapabilmesini ve yakın çevrelerinde satılan ürünlerin listesine çok kolay ulaşabilmesini hedefliyor.

-- Reklam --

Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.