Ana SayfaAndroid HaberleriAndroid Cihazlarda Yenilik

Android Cihazlarda Yenilik

-

OnePlus, iki yeni PC monitörünü duyurdu

OnePlus, 12 Aralık'ta Hindistan'da iki yeni oyun monitörünü piyasaya süreceğini duyurdu.İki modelden biri, 27 inçlik...

Android’e eklenecek son özellik; cihazlar artık ev eşyalarını tanıyacak!

iOS gün geçtikçe gelişirken Google’da takibi bırakmayarak çok çalışıyor. Google, Apple’a rakip olarak yeni hazırlıklar içerisinde. Apple’ın akıllı ev cihazları için benimsediği Contuniuity kavramına ve iBeacon servisine karşı Google’da yeni planlar geliştiriyor.

Planlanana göre Android yakınında bulunan akıllı cihazları otomatik olarak tanıyacak ve onlarla sorunsuzca iletişime geçebilecek. Bir Android cihaz sahibi, bilgisayarına yaklaşınca bilgisayarı ile telefonu arasında otomatik olarak bağlantı kurulacak ve dosya alışverişi yapılabilecek. Bir kullanıcı, yakın çevresindeki arkadaşlarını görerek dilerse onlarla iletişim kurabilecek veya dosya alıp gönderebilecek.

Apple’ın iBeacon sisteminde ise mağazalar veya farklı mekanlar, mekanlarına küçük Bluetooth cihazlar yerleştirerek bu cihazların menziline giren iOS cihazlarının sahiplerine mesajlar gönderecek, bu sayede çeşitli fırsat ve kampanyaların lokal duyurusunu yapabilecek.

Google’ın Android geliştirme planları, iBeacon sistemine rakip olabilecek servisleri de içeriyor. Nearby isimli Android servisi ile Google, Android sahiplerinin kolayca alışveriş yapabilmesini ve yakın çevrelerinde satılan ürünlerin listesine çok kolay ulaşabilmesini hedefliyor.

-- Reklam --

Netflix mobil uygulamasına yedi yeni oyun geliyor

Netflix, Android ve iOS için mobil uygulamasında oyun portföyünü istikrarlı bir şekilde genişletiyor ve kataloğa yedi yeni ekleme var....

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz