Ana SayfaAndroid HaberleriAndroid L Ne Zaman Mobil Kullanıcılara Sunulacak?

Android L Ne Zaman Mobil Kullanıcılara Sunulacak?

-

Android L mobil işletim sistemi, dün başlayan Google I/O konferansında tanıtıldı. Peki ne zaman telefonlara gelecek?

Android L işletim sistemi dün başlayan dünyanın en önemli teknoloji konferanslarından biri olan Google I/O konferansında tanıtıldı. Oldukça başarılı özelliklere sahip olduğu görülen Android L hakkında dünden beri pek çok haber yapıldı, soru soruldu. Bu sorulardan en merak edilen olanı ise Android L mobil işletim sisteminin hangi cihazlara ne zaman geleceği sorusudur. Belki de her akıllı telefon kullanıcısı şuan aklından geçiriyordur “acaba Android L benim cihazıma gelecek mi?” diye.

Öncelikle şunu belirtmek gerekirse Android L, ilk başlarda Google Nexus cihazlarına yüklenecek. Bunlar Google Nexus 5 ve 7. Diğer Nexus 4 ve 10 ise şuanlık beklemede gibi gözüküyor. Nexus 5 ve Nexus 7 cihazlara Android L beta 26 haziranda yükleneceği belirtiliyor. Öte yandan diğer teknoloji şirketleri olan Samsung, HTC, Sony, LG ve Motorola gibi şirketlerin üst düzey cihazlarına Android L işletim sisteminin Nexus cihazlara nazaran biraz daha geç geleceği belirtiliyor. Bunun nedenini tahmin etmek zor olmasa gerek, Android ve Nexus gibi ürünler Google şirketine ait ve Google’da doğal olarak ilk önce Android L işletim sistemini kendi ürünlerine kuracak.

Peki Android L ilk etapta hangi cihazlara gelecek? Hemen bu sorununda cevabını verelim: Nexus 5, Nexus 7, HTC One, HTC One M8, HTC One Mini/2, HTC One QPE ve HTC One M8 QPE gibi cihazlara ilk etapta Android L gelecek.

-- Reklam --

Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.