Android Marshmallow güncellemesini alacak ilk telefon belirlendi

Android Marshmallow güncellemesini alacak akıllı telefonlar; Bilindiği gibi Google artık her sene yeni bir Android sürümü yayınlayacak. Ancak Android pazarı iPhone pazarı gibi değil. Çünkü bu pazarda pek çok farklı özelliklere sahip pek çok marka bu pazarda.

Durum bu olunca Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda bir güncelleme sorunu en başından beridir süre geliyor. Google kendi cihazlarını ve Android One programına dahil olan cihazları güncelleme sözü veriyor ancak diğer firmalar bu sözü vermiyor. Peki Google’ın yeni Android sürümüne ilk geçecek olan model hangisi ?

Google bilinidği gibi kendi cihazlarına Android 6.0 güncellemesini verecek. Google’ın cihazlarının ayrıcalığı bu ancak peki ya diğer üreticilerde durumlar ne.

Android 6.0 ‘ın resmi olarak duyurulmasının hemen arkasından gözler diğer akıllı telefon üreticilerine çevrilmiş durumda idi.

Bir süredir üreticilerin hangi akıllı telefonu ilk 6.0’ a güncelleyeceği konuşuluyordu. Güncelleme alacağı ile ilgili olarak bilgiler gelse bile firmalardan konu hakkında resmi bir tarih verilmiyordu. Nihayetinde Güney Koreli teknoloji devi LG sessizliğini bozdu ve LG G4’ün Android Marshmallow güncellemesinin alacağını vurguluyor. LG bu hamlesi ile rakiplerinin bir hayli önüne geçmiş oldu.

Sahip olmuş olduğu arayüz diğer telefonlara göre çok daha sadece olan LG, TouchWiz gibi komplike bir sistem kullanmadığından dolayı güncellemeleri daha hızlı açıda sağlıyor. Bu da Android 6.0’a Nexus haricinde sahip olacak olan ilk telefonun LG G4 olacağı anlamına geliyor. LG’nin CEO’su Chris Yie, Firmanın Google ile yakın ilişkilerde olması adına Android 6.0 Güncellemesinin hızlı bir biçimde dağıtmalarına olanak sağladığını vurguluyor.

LG’nin açıkladığına göre güncelleme ilk olarak Polonya için, Önümüzdeki hafta içerisinde yayına girecek. Çok daha sonrasında ise diğier Avrupa ülkelerine, Asya’ya ve ABD’ye gelecek. Bakalım LG’nin bu hamlesinden sonra diğer firmalar ne gibi bir yol izleyecek.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0