Ana SayfaTeknoloji HaberleriAndroid N'in Yepyeni Özelliği Bu Uygulamayla Şimdiden Hazır!

Android N’in Yepyeni Özelliği Bu Uygulamayla Şimdiden Hazır!

-

Android‘in son sürümü olan N sürümü ile bazı yenilikler gelecek bu yeniliklerden biri olan ‘hızlı cevap’ özelliğini bu uygulama ile şimdiden kullanabilirsiniz.

Şu an Android M sürümünün kullanım oranı dünya genelinde %10’a bile gelmemişken Android N ile gelecek bazı özellikler şimdiden belli olmuş durumda. Son sürümle birlikte çoklu pencere özelliğinin geleceğini zaten biliyoruz, bunun yanında bir de son zamanlarda WhatsApp’ta kullanmaya başladığımız ‘hızlı cevap’ bulunuyor. Oldukça kullanışlı olduğunu düşündüğümüz bu özelliği Android N sürümünü beklemeden cihazınıza yüklemeniz mümkün.

Uygulamaya geçmeden önce şu konuya değinmek istiyorum; Android N yakın bir zamanda gelmeyecek. Gelecek olsa da en fazla Nexus cihazlar (birkaç ay içerisinde) bu sürüme kavuşacak ki Galaxy S7, LG G5 ya da HTC 10 gibi üst seviye telefonlar bile muhtemelen bu yıl Android N’e geçemeyecek. Dolayısıyla bir yıldan fazla beklemek yerine bu tarz uygulamaları şimdiden kullanmanın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.

Gelelim quickReply isimli uygulamamıza. Az önce de bahsettiğim gibi WhatsApp’a gelen son özelliğin daha gelişmiş bir versiyonu olarak düşünebileceğimiz quickReply, telefonunuzdaki hemen hemen tüm mesajlaşma uygulamaları üzerinden hızlı cevap vermenizi sağlıyor. WhatsApp, Telegram, Threema, Skype, Line, WeChat, Kik, EvolveSms, YAATA, Textra, ChompSms, Hangouts gibi mesajlaşma uygulamalarının tümünü destekleyen quickReply ile ayrıca SMS de gönderebiliyorsunuz.

Uygulama, mesajlaşma servislerinin kendilerine has kullanım fonksiyonlarını da destekliyor. Örneğin Facebook Messenger’da bulunan ‘beğen’ butonunu quickReply uygulamasıyla da kullanabiliyorsunuz.

Ben quickReply’in kesinlikle kullanılabilir olduğunu düşünüyorum. Mesajlaşma servislerine tek tek giriş yapıp cevap vermek yerine quickReply üzerinden hızlıca cevap vermek, size zamandan da tasarruf sağlayacaktır.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

1 YORUM

  1. Androidi seviyorum fakat android eko sisteminin haline bakın yeni güncelleyi almak için üç bin liralık bir cihazın bir sene beklemesi gerekiyor. Samsung tizene geçse de apple daki güncelleme politikasını yakalayacağını sanmıyorum

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here