Ana SayfaTeknoloji HaberleriAndroid telefonlar 64 Bit işlemci ile buluşuyor

Android telefonlar 64 Bit işlemci ile buluşuyor

-

En iyi Android tabletler

Android, tabletler söz konusu olduğunda idealden daha az olduğu için bir üne sahiptir. iPadOS'un büyük...

Apple geçen yıl eylül ayında piyasaya çıkardığı Iphone 5S ile 64 Bit işlemci kullanmıştı. Şimdi ise sıra Android işletim sistemli telefonlarda…

ARM analistleri 64bit Android ‘li cihazların bu sene içerisinde çıkacağı yönünde açıklamalarda bulundu. Bu aralar 64 Bit chipset ler ile ilgili araştırmalar yaptığını ve bu araştırmaların sonuna yaklaştığını dile getirdiler. İlk örnekler ise yıl sonuna yetişecek dendi. Bu arada donanımsal olarak 64 Bit işlemciler tasarlanabilir fakat Android işletim sisteminin, hangi versiyonda 64Bit desteğinin olacağı henüz net değil. İlerleyen dönemlerde Android tarafından bu konu ile ilgili bir açıklama gelebilir.

Diğer bir konu da 64Bit işlemcili telefonların daha az enerji tüketeceği ve daha hızlı olacağı yönünde. Ayrıca 32 Bit kodlarının ARM’s 64-bit v8-A teknolojisinde daha iyi performans göstereceği söyleniyor. Uygulama tarafında da en kısa zamanda başta çok kullanılan uygulamaların sonra ise tamamının 64 Bit yapısına geçmesi bekleniyor.

Qualcomm, MediaTek, Marvell gibi firmaların aslında 64 Bit işlemci ile ilgili çalışmaları var. Başta söylediğimiz gibi Iphon 5s ve sonrasında Ipad Air, Ipad mini retina modellerinde 64 Bit teknolojisi kullanılmıştı.

-- Reklam --

Apple iPhone 14 Pro DxOmark kamera sonuçları açıklandı

Ünlü portal DxOMark nihayet yeni iPhone 14 Pro'da kendini ifade etti ve Apple serisinin yeni zirvesinin fotoğraf sektörü hakkındaki...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.