Android Telefonlar iPhone’lardan Daha Stabil!

Akıllı telefonların işletim sistemleri üzerinde yapılan bir araştırma sonrasında ilginç verilere ulaşıldı. Detaylar haberimizde.

iPhone modelleri geçmişten bu yana iOS işletim sistemi sayesinde daha stabil olarak bilinirlerdi ve gerçekten öyleydiler. Peki, bu durum son yıllarda nasıl bir hal aldı?

Milyonlarca akıllı telefon üzerinde mobil sistem kontrol testi yapan Blancco Technology Group, “2.Çeyrek 2016 Mobil Cihaz Sağlık ve Performans” raporunu yayınladı.

iPhone Devri Kapanıyor!

Yayınlanan rapora göre 2. çeyrekte iOS cihazların “başarısızlık” oranı %58 iken, bu durum Android modellerinde yalnızca %35.

Android Telefonlar iPhone'lardan Daha Stabil!

iOS cihazların başarısızlık oranları %29 ile iPhone 6 en tepede yer alırken, ikinci sırada %23 ile iPhone 6s bulunuyor. Android tarafındaysa Samsung %26 başarısızlık oranıyla ilk sırada, ikinci sıradaysa %17 ile LeTV ve Lenovo bulunuyor.

Araştırmada bahsi geçen “başarısızlık” terimi, hem 3.parti uygulamaların aniden kapanması hem de Wi-Fi bağlantı sorunları gibi direkt cihazdan dolayı kaynaklanan sorunları içeriyor.

Sadece uygulama çökme oranlarına bakıldığında iPhone modellerinin %50 iken, Android’de bu oran %23 olarak ilginç bir şekilde dikkat çekiyor. iOS tarafında en fazla Instagram, Facebook ve Snapchat uygulamaları çöküyor. Android tarafındaysa Google Contacs Sync Google Play Services ve Fotoğraflar uygulaması sorun yaratıyor.

Bu araştırma hakkında ne düşünüyorsunuz?

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0