Android Telefonlarda Güvenlik Açığı

Son birkaç yıldır hayatımızda yer edinerek, bu bağlamda insanlar tarafından sıkça tercih edile akıllı telefon modelleri, günlük hayatımızda vazgeçemeyeceğimiz ve eksikliğini hissedebileceğimiz bir durumda bulunmaktadır. Birden fazla olumlu işlevde bulunan akıllı telefonlar zaman zaman kötü durumlarla da karşılaşmamıza neden olabiliyor.

Andorid Telefon Kullananlar Dikkatli Olmalı

AVG şirketi

Android telefonlarda güvenlik açığı yaratan telefon


Android işletim sistemi içeren akıllı telefonlar, son zamanlarda büyük bir tehlikeyle karşılaşmış durumda bulunuyor. Bahsettiğimiz konudan dolayı mağdur olan 10 bin akıllı telefon kullanıcısı da bulunuyor. Bu mağduriyetin sayısının artmamasını sağlamak için engel teşkil edici açıklamalarda bulunuldu. Mobil güvenlik şirketi AVG tarafından yapılan açıklamada PowerOffHijack adlı uygulamadan uzak durmalarına yönelik bir uyarı yapıldı. Akıllı telefonların bünyesinde bulunan PowerOffHijack adlı programın, telefonların güvenlik sistemlerini hiçe sayarak, herhangi bir tehdide karşı hazırlıksız kalabilmemize neden olmaktadır.

Yeni casus yazılımı olarak ortaya çıkan PowerOffHijack adlı kötü yazılımdan şu ana kadar 10 bin kişi zarar görmüş durumda bulunuyor. Yazılımın işleyişi telefona gelen bir mesajla start veriyor. Telefonun kapandığına dair bilgilendirme içeren bu mesajın gelmesi durumunda aslında telefonun kapanmadığını ve korsanların bilgi hırsızlığında bulunduğunu hissedebiliyorsunuz.

AVG şirketi tarafından yapılan açıklamaya göre, bu bilgi korsanları; video ve resimlerinizi ele geçirebiliyor, kontör çalabiliyor, hesap ve kişisel bilgilerinize de ulaşarak, bu bağlamda özel bilgilerinizi ele geçirme noktasında faaliyetlerini sergileyeceklerdir.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0