Android Telefonların Gece Şarj Edilmesi

Son zamanlarda haber bültenlerinde sıkça yer alan telefon patlama olayları genelde şarj sırasındayken gerçekleşir. Batarya zamanla aşırı ısınmaya maruz kalır; ve bu sebepten dolayı kendini kapatamayarak imha olur.

Telefonu Gece Şarj Etmenin Sorunu

Gündüzleri gerek işlerimizden gerekse de sosyal hayatımızın yoğunluğundan dolayı, telefonumuzu geceleyin şarj etmek durumunda kalıyoruz. Yalnız bu seçenek zamanla telefona zarara vererek; bataryanın aşırı yıpranmasını sağlayan bir faktör olarak değerlendirilebiliyor. Telefonun pil ömrünü, orijinal şarj aleti kullansak bile, zaman içerisinde süre bakımından kısıtlayan ve daha az bir zaman diliminde faydalanmamıza neden olan bu olumsuzluk doğrultusunda, zaman zaman iletişim güçlüğü çekebilecek düzeye doğru yavaş yavaş ilerleyebiliyorsunuz.

Telefonun şarj sorunu

telefonları gece şarj etmek, zamanla olumsuz bir kullanıma neden olacağını unutmamak gerek.

Bu taraftan bakıldığında, geceleri telefonunuzu şarjda bırakmak ne kadar akıldışı bir hareket olarak göze çarpsa da, kendinizi buna mecbur hissedebiliyorsunuz. Son çıkan adaptörlerle beraber, şarj olduğu anda beklemeye alan ve bulduğu ilk boşlukta şarj eden bu aletler sayesinde sarjınız sürekli tam dolu haline kavuşacak. Yalnız kısa aralıklarla telefonu şarj etmek sizi de olumsuz etkileyecektir.

Günlük hayatımızda iletişim kurmak ve yaşantımızın rutin işlemlerini halletmek için akıllı telefonlara sürekli ihtiyaç duyduğumuzdan dolayı, aktif bir kullanım sergilememiz gerekiyor. Bu sebepten dolayı da üstüne düşeceğimiz telefonların bu tür sorunlarla karşılaşmaması için, her zaman aktif bir kullanımın yanı sıra sorunları giderecek araştırmalarda bulunmak; avantajımıza olacak; ve daha faal bir biçimde telefonumuzdan nemalanabileceğiz.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0