Android yükseliyor diğer işletim sistemleri düşüyor

Günümüzün en gelişmiş işletim sistemi olarak geçen ve kullanıcıların bir numaralı tercihi olan işletim sistemi Android için bugün Strategy Analytics tarafından 2. Çeyrek sonuçları açıklandı.

Android yükseliyor diğerleri düşüyor.

Sürekli olarak kullanıcıların en başta satın almak istedikleri cihaz üzerinde bulunmasını belirttikleri işletim sistemi Android geçtiğimiz aylardan bu yana yükselişine devam ediyor.

Sürekli olarak daha fazla kullanıcı sayısına kavuşan Android işletim sistemi açık kaynak olduğundan dolayı tercih ediliyor, tamamen kullanıcıya verilen sistem yönetimi üzerinde kullanıcı istediği an cihazın üzerinde tamamen yönetici konumuna admin konumuna geçebiliyor.

Bunun yanı sıra mağazası olan Google Play Store üzerinde 1.3 milyon uygulamasının bulunmasıyla dikkat çeken işletim sistemi ikinci çeyrek üzerinde 295.2 milyon akıllı telefon satılırken bu oranın 249.6 milyonunu Android işletim sistemli cihazların oluşturduğu açıklandı.

Apple tarafıdan üretilmiş olan geliştirilen işletim sistemi iOS ise kullanım payı %13.4’ten %11.9 seviyesine gerilemiş durumda.

Microsoft tarafından geliştirilen ve sürekli olarak yeni kullanıcıların geldiği ve 2. Çeyrek ile kullanıcı sayısının arttığı tahmin edilen işletim sistemi Windows Phone ise oldukça gerilemiş durumda, pazar payı %3.8 olan Windows Phone işletim sistemi 2. Çeyrek ile beraber %2.7 oranına gerileyerek büyük bir kayıp yaşamış durumda.

Kan kaybına devam eden ve neredeyse battı batacak denilen işletim sistemi BlackBerry ise 2. Çeyrek ile beraber oldukça düşüş yaşamış durumda, 1.9 milyon cihaz satan BlackBerry 2. Çeyrek ile beraber 0.6 pazar payına sahip.

Pazar Payı7

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0