Android’de Önemli Açık

Android telefon kullanan herkes ücretsiz market’lerden onlarca program indiriyor ancak şunu belirtelimki yüzbinlerce kişinin kullanıp indirdiği Outlook.com popüler uygulaması sizdede varsa önemli bir tehlike ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

outlookGeçtiğimiz günlerde Include Security güvenlik firmasının yaptığı açıklamaya göre Microsoft’un mail uygulamasının cep telefonlarındada rahatlıkla kullanılabilmesi için geliştirip piyasaya sürdüğü Outlook.com uygulamasında önemli bir açık var. Yapılan açıklamanın devamında Anroid telefonlar için üretilmiş bu programda güvenlik sisteminin olmadığı ve istediğimiz an outlook.com uygulamasına üye olmuş tüm profillerin kişisel bilgilerini öğrenebiliriz ve üçüncü parti şeklinde yüzbinlerce kullanıcının tüm bilgilerini alabiliriz şeklinde açıklama yaptılar.

Özellikle şuna değinen firma son çıkan android 4.4 Kitkat‘ı kullananların daha tehlikede olduğunu belirtip Outlook.com uygulamasını kullanan Android telefon kullanıcılarının önemli kişisel bilgilerini Outlook ile paylaşmamaları gerektiğini savundurlar, özellikle şu adımları takip ederek bazı bilgilerinizi korumaya alabilirsiniz; Ayalar > Geliştirici Seçenekleri > USB Hata Ayıklama bölümünden bazı kişisel bilgiler korunulabilir.

Özellikle gelen mail’lerinizi SD kartta tutmanızın daha yararlı olduğunu açıklayan şirket telefonunuza bazı disk şifreleme gibi telefon koruyucu programlarında yüklememiz gerektiğini söylediler.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0