Android’in Yeni Yüzü

Dünya teknolojisinde önde gelen firmalarından olan Samsung’ un Galaxy akıllı telefon serisinden, S4 için yeni bir android sürümü piyasaya sürüldü. Firmanın geçtiğimiz yıllarda tablet modellerinden olan Note3 için 5.0 android işlemcisini Rusya’da halka sunduğunu biliyoruz. Be kez de firma yetkilileri 2013 yılının en üst model akıllı telefonlarından olan Galaxy S4 model akıllı cep telefonları için 5.0 android işlemciyi piyasaya sunduklarını bildirdiler. Yeni güncelleme OTA üzerinden dağıtıma sunuldu.

İşte Özellikleri

Android 5.0 güncellemesi Galaxy S4’ün Exynos işlemcili sürümü olan I9500 için geçerli olduğunu belirtilirken yekililerce yapılan açıklama da Telefon için yayınlanan yeni güncellemenin 1049MB büyüklüğünde olduğu belirtildi. Eğer Galaxy S4 kullanıcısıysanız, haberin detayları şöyle :
Galaxy S4 model aklı telefon kullanıcıları için düzenlenen yeni androıd sistemi OTA (şebeke) aracılığıyla kullanıcılarıyla buluşurken, yeni düzenleme sayesinde telefonunuzdan silinen uygulamalarıda, 5.0 android sürümü telefonunuza yüklendikten sonra Google Play’den temin edilebilir.
android-5_0-özellikleri
Yeni android sisteminin olumsuz yönlerine dikkat çekecek olursak, akıllı telefonunuzun Android 5.0 güncellemesinin ardından, Galaxy S4 kullanıcıları için ayrılan kullanılabilir alan 950MB azalacak. Yeni güncellemenin ardından, Galaxy S4 kullanıcıları Materyal tasarım ile değişen en güncel Touch Wiz, yeni kullanıcı ara yüzünü telefonlarında kullanmaya başlayacaklar. Bunun yanı sıra, pil verimliliği, ART sanal çalışma motoru, yeni bildirim stili, yenilenen çoklu uygulama menüsü ve yeniden dizayn edilen ayarlar menüsü güncellemeye dahil edilen diğer yenilikler oldu. Yeni sürümü keyifle kullanmanız dileğiyle.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0