Anonymous Saldırıyı Üstlendi

Son dönemde özellikle Amerika ve Kuzey Kore arasında teknolojik bir gerginlik gündemde sürekli yer ediniyor. Sony Pictures’a yapılan saldırıyla başlayan bu kriz ortamı hala sürüyor. İki ülke karşılıklı olarak birbirlerinin aleyhine demeçler vererek, aynı zamanda siber saldırılarla ülkedeki hayatı olumsuz etkileyen nitelikteki sanal saldırılarda bulunuyorlar. Böylelikle Amerika ve Kuzey Kore ülkeleri kendi aralarındaki bu gerginliği tatlıya bağlayarak geri adım atma niyetinde değiller.

Kuzey Kore, Saldırıyı Düzenleyeni Arıyor

Son olarak Kuzey Kore lideri tarafından Obama’ya yapılan ırkçı söylemler ve maymun benzetmeleri üzerine saldırılarda daha da yoğunluk gösterilmiş, Kuzey Kore’de 3G ve internet ortamlarında uzun süreli çöküşlere sebebiyet verdiler. Kuzey Kore tarafı bunun üzerine; olayların sorumlusunu arayarak tüm okları ABD’ye yönlendirdi. Amerika tarafından bu konuda yorum yapılmazken, Salı günkü konferansta bu konu üzerinde durulacağı sanılıyor. Uluslararası krize neden olacak düzeye gelen bu karşılıklı sürtüşmelerin ne zamana kadar süreceği tamamen merak konusu haline geldi.

Son zamanlarda etkili olan ve en son olarak Kuzey Kore’de ciddi bir sorun olan son saldırıyı Anonymous üstlendi. Twitter üzerinden yapılan açıklamada, Kuzey Kore’de görülen 3G ve internet sistemlerinde oluşan çöküntüyü üstlenen hacker grubu, bu konuda fazla bir açıklama yapmayarak; sadece bu kısa bilgilendirmede bulundu.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0