Antutu çalışırken cihaz ısınıyor

Akıllı telefonların performansını test ederken Android cihazlarımızda kullandığımız Antutu test sırasında neden cihazımızı aşırı derece ısındırıyor?

Akıllı telefonlarımızda yaptığımız Antutu testlerinde kullanıcılar cihazlarının aşırı derece ısındığını ve bu ısınmanın normalde olmadığını Antutu gibi küçük bir programın neden cihazı bu kadar ısındırdığını merak ediyor.

İlk olarak Antutu cihazınızda çalışırken cihazınızın donanımı son güçte kullanılır, örneğin cihazınız boşta iken 1 GB RAM kullanıyorsa Antutu bu değeri 3 GB RAM değerine yükselterek cihazınızda bulunan RAM değerinin sona çıkmasını sağlar. Antutu bu değerin sona çıkmasını cihazınızın performansını değerlendirmek için yapar ve RAM bu sırada en son değerde kullanıldığından dolayı cihazınız aşırı derece ısınacaktır.

İşlemcininde son hızda kullanıldığı Antutu bu değerleri ölçmek amaçlı son hızda donanım kullanır, bundan dolayı cihazınızda Antutu çalışırken herhangi bir sorun olmadığına kesin olarak emin olabilirsiniz, cihazınız aşırı derece son hızda çalıştığından ısınma işlemi gerçekleşecektir.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0