Apple 4 milyondan fazla AirPods Pro 2 sattı – bir haftalık rekor

Apple, akıllı telefon pazarında önemli bir isim olmasının yanı sıra akıllı saat segmentinde ve hatta gerçekten kablosuz kulaklık kategorisinde de büyük bir oyuncu olmaya devam ediyor. Şimdi, yeni bir rapor AirPods Pro 2‘nin pazarda büyük bir başarı elde ettiğini ortaya koydu.

Apple hayranları yeni bir AirPods Pro modelini bekliyordu ve çok popüler olan AirPods Pro’nun üst modeli büyük satışlar görüyor. Apple, bir haftadan biraz uzun bir süre içinde 4 milyon adet satış görmeyi başardı. Apple, bu yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 30,9 pazar payıyla yaklaşık 23,8 milyon adet işitme cihazı satmayı başardı.

Özellikle, bu aynı zamanda geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 34’lük oldukça büyük bir büyümeye işaret ediyor. Bu meblağın 4,2 milyon adetlik kısmı, 2022’nin 3. çeyreğinde AirPods Pro 2 tarafından tek başına oluşturuldu.

airpods-3

2. nesil modeller 7 Eylül’de duyuruldu ve 23 Eylül’de piyasaya çıktı. Şirket ortalama yarım milyondan fazla satmayı başarsa da AirPods Pro, aynı ayın sonuna kadar günde en az 2 adet sattı. Öte yandan Samsung‘tan Galaxy Buds 2 Pro, bu yılın üçüncü çeyreğinde düşüş gördü.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0