Ana SayfaTeknoloji HaberleriApple AirTag, Hayat Kurtarmaya Devam Ediyor

Apple AirTag, Hayat Kurtarmaya Devam Ediyor

Apple AirTags, FindMy uygulamasıyla birlikte çalınan veya kaybolan eşyaların yerini belirlemede çok yardımcı oluyor. Okaloosa İlçesi Şerif Ofisi (OCSO) tarafından yapılan bir basın açıklaması, Giovanni De Luca'nın iki büyük hırsızlık suçundan tutuklandığını duyurdu.

-

Vivo X Fold+, SnapDragon 8+ Gen 1 ile tanıtıldı – Özellikleri ve Fiyatı

Vivo X Fold+ yepyeni bir renk ve yepyeni bir yonga seti ile artık resmi –...

Apple’ın AirTag’i son zamanlarda hem iyi hem de kötü nedenlerle haberlerde yer aldı. Cihaz, kayıp eşyaların kurtarılmasında yardımcı oldu ama aynı zamanda insanları takip etmek için de kullanıldı. AirTag’in çalınan bagajı bulmada nasıl yardımcı olduğuna dair çok sayıda rapor vardı. Bu sefer, AirTag içeren bagajı çalan ve daha sonra başka bir havaalanında eşyalarla yakalanan 19 yaşındaki bir havaalanı işçisi haberimize konu oldu.

Apple AirTags, FindMy uygulamasıyla birlikte çalınan veya kaybolan eşyaların yerini belirlemede çok yardımcı oluyor. Okaloosa İlçesi Şerif Ofisi (OCSO) tarafından yapılan bir basın açıklaması, Giovanni De Luca’nın iki büyük hırsızlık suçundan tutuklandığını duyurdu. Şüpheli, Destin-Fort Walton Beach Havalimanı’nda taşeron olarak çalıştı ve havaalanından iki ayrı bagaj çalmakla suçlanıyor.

İlk olay, havaalanından kaybolan yaklaşık 1.600 dolar değerinde eşyaların bulunduğu bir bavulla ilgiliydi. Neyse ki bavula bir AirTag iliştirilmiş ve Mary Esther’deki Kathy Court bölgesine kadar takip edilmişti. Daha sonra başka bir gezgin, bagajından 15.000 dolardan fazla değerli eşyanın çalındığını bildirdi.

iPhone 12 Konferansında Hangi Ürünler Tanıtılacak

Polis, De Luca’yı Kathy Court bölgesinde yaşayan havaalanı personelinden biri olarak tespit edebildi ve onu evinde ziyaret etti. De Luca‘nın evine yapılan ziyarette AirTag ve ikinci olaya ait kayıp değerli eşyalar bulundu. De Luca ayrıca ilk kurbanın bagajını karıştırdığını ve çantanın içindeki Apple AirTag’i aldığını da itiraf etti. Ancak ilk çantadaki diğer eşyalar henüz bulunamadı.

Polis yetkilileri, suçu çözmede havaalanı yetkilileri ve polis arasındaki iyi işbirliğini övüyor. Suçlu, bir Apple AirTag‘in ne olduğunu veya yapabileceğini anlamadı, ancak yakalandığı için Apple AirTag’e övgüler yağıyor.

-- Reklam --

Windows 10’da 0xc004f074 Hatası ve Çözümü!

En çok kullanılan işletim sistemlerinden olan Windows, kullanıcılara büyük avantajlar sunuyor. Özellikle Windows 10 ile beraber kullanıcılar büyük bir...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.