Ana SayfaTeknoloji HaberleriApple, Arabasını test için hazırlanıyor!

Apple, Arabasını test için hazırlanıyor!

-

Teknoloji devlerinden birisi olan Apple, iddia edilen son bilgilere göre otonom aracı için test alanı arayışlarına başlamış durumda! İşte Apple’ın otonom aracı ile ilgili detaylar yazının devamında.

Geçtiğimiz birkaç ay öncesinden bu yana Apple’ın, Apple Car’ı ile ilgili özellikle BMW ile birlikte bir elektrikli otomobil çalışması içinde olduğu haberlerine rastlamak mümkündü. Şimdi ise Apple’ın bu otomobil projesi kapsamında olup olmadığı tam netlik kazanmamış olan, sürücüsüz bir aracı ile ilgili detaylar ortalarda gezmeye başladı. Söz konusu gelen bilgilere göre Apple, sürücüsüz aracı için test alanı arayışı içerisinde…

apple-arabasini-test-icin-hazirlaniyor2

Apple’dan sürücüsüz otomobil gelebilir!

Apple içerisinden elde edildiği iddia edilen yeni bir söylentiye göre ise Apple, otonom aracı yani sürücüsüz aracı için kendine test alanı belirme uğraşı içinde olduğu söyleniyor! Ancak bu sürücüsüz otomobilin Titan Projesi ile ilgili olup olmadığı tam netlik kazanmış değil. Yani Apple’ın bir süredir Apple Car ile anıldığı Titan Projesi’nin kapsamı olan elektrikli araba ile yeni gelen otonom araç, aynı proje kapsamında mı sorusu ne yazık ki şu an net bir cevaba sahip değil gibi göünüyor.

Sızıntılara ek olarak Apple’ın çok yönlü bir test yapmak istediği için geniş bir pilot bölge arayışı içinde olduğu söyleniyor. Yani Google gibi Apple’ın arabaları da, tünel geçitleri başta olmak üzere birçok örneği barındıran kullanım alanı arayışında…

Google – Apple savaşı hala devam ediyor!

Öyle görüyoruz ki Apple, elektrikli araba ve otonom yani sürücüsüz araba kategorilerine ciddi anlamda iş gücü harcamaya başlamış. Zira test alanı arayışının başlamış olması, herhangi bir otonom Apple Car aracının, sürüşe hazır olduğu anlamına geliyor. Bu haberlerin arkası dolu olarak çıkarsa Google’ın araçları gibi artık Apple’ın araçları da, caddelerde kendini gösteriyor olacak.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here