Apple CEO’su Tim Cook ALS’ye savaş açtı ve destek oldu

Apple CEO’su Tim Cook bugün ALS hastalarına destek amacıyla başından aşağı soğuk su döktü, geçtiğimiz günlerde Facebook CEO’su Mark Zuckberg tarafından açık açık başından aşağı su dökmeye davet edilen Microsoft CEO’su Bill Gates ve Apple CEO’su Tim Cook bugün başlarından aşağıya kadar ıslandılar.

Amyotrofik Lateral Skleroz adına sahip olan Skleroz hastalığı genel olarak tüm sistemi etkiliyor, format attığınız bilgisayarın bir süre hiçbir sorun yokken durduk yere sistemsel bir hata verip bir daha kullanılamaz hale gelen bir bilgisayar ile özetlenebilecek olan hastalık tüm nöron sistemini etkiliyor.

Beyin hücrelerinde ve omurilik hücrelerinde hatta DNA üzerinde değişiklik yaptığı bilinen amyotrofik lateral skleroz hastaları maalesef yatağa bağlı olarak yaşıyorlar.

Yavaş yavaş 6 yıl içerisinde hastanın hayatına son veren hastalık genel olarak merkezi sinir sistemi hastalığı olarak kayıtlara geçmiş durumda, tüm sistemi etkilediği ile bilinen ve şuan için tıp dünyasının nedenini ve tedavisini maalesef bilemediği hastalık için geçen gün yabancı bir vali tarafından başlatılan kampanya oldukça büyük ilgi gördü.

Ya başından aşağı bir kova su dökersin, yada 1000 Dolar ödersin.

Adına sahip olan kampanya kısa süre içerisinde şirketler tarafından ilgi gördü, genel olarak insanların destek olması gereken hastalığa en çok şirket CEO’ları ilgi gösterdi.

Bugün itibariyle başından aşağı soğuk su döken Apple CEO’su Tim Cook maalesef suyu kendi eliyle dökmediğinden dolayı kısa süre içerisinde bazı kullanıcılar tarafından tepki aldı.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0