Apple Google Play Store’a inceleme istedi

Apple Android cihazların kullandığı ve Google tarafından işletilen Google Play Store için inceleme istedi, ilk olarak haberimizi okuyan kullanıcılar bu incelemenin uygulama sayısı ile ilgili olduğunu düşünecek ancak Apple farklı bir sebep ile inceleme istedi, Amerika Birleşik Devletleri Ticaret komisyonuna başvuran Apple Google Play Store üzerinde 30 dakika olan ücret ödeme sisteminin çok fazla olduğunu ve bunun incelenmesini istediğini açıkladı.

Appstore üzerinden bir uygulama satın almak için kart bilgisi giren bir kullanıcı 15 dakika içerisinde kart bilgilerini yenilemeden uygulama almaya devam edebiliyor, ancak bu süre Google Play Store üzerinde 30 dakika, Apple’Da bu sürenin oldukça fazla olduğu ve daha aza indirilmesi gerektiğini bu sürenin neden bu kadar uzun olduğunu araştırmak istedi ve bu sebeple FTC’ye başvurdu.

Apple ücretsiz uygulama indirmelerin de dahi yapılan bu sürenin fazla olduğuna ısrarla ayak basıyor, bakalım Google Play Store incelendikten sonra FTC ne diyecek? Sizce Apple Google Play Store mağazasını çekememezlik mi yapıyor?

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0