Apple, iCloud Depolama Alanını Genişletti – 6 TB ve 12 TB

Apple, iPhone 15 etkinliği sırasında yaptığı son duyuruyla teknoloji dünyasında ses getirdi. Şirket, iCloud depolama seçeneklerini genişleterek kullanıcılara değerli fotoğraflarını, videolarını, belgelerini ve verilerini saklamaları için daha fazla alan sunuyor.

Daha önce bireysel bir iCloud hesabı, aylık maksimum 2 TB depolama kapasitesiyle geliyordu. Ancak 18 Eylül’den itibaren Apple, doymak bilmez depolama ihtiyaçları olan kullanıcılara hitap eden iki yeni plan sunuyor: 6 TB ve 12 TB. Ancak mükemmel depolama daha fazla bir maliyet gerektiriyor.

Bu genişletilmiş depolama katmanları aynı zamanda iCloud+ ‘ın iCloud Private Relay ve HomeKit Secure Video dahil diğer tüm özelliklerini de içeriyor. Dijital yaşamlarını depolamak ve güvence altına almak isteyenler için kapsamlı bir paket haline getiriyor.

icloud

Cevapsız kalan sorulardan biri de bu yeni depolama katmanlarının Apple One Premier aboneliğiyle birleştirilip birleştirilemeyeceğidir. Durum böyle olsaydı, kullanıcılar potansiyel olarak 14 terabaytlık devasa bir depolama alanının keyfini çıkarabilirlerdi.

Bu yeni depolama seçenekleri yüksek bir fiyat etiketiyle gelse de, 2 TB iCloud depolama alanını Apple One’dan ek 2 TB depolama alanıyla birleştirerek önceki 4 TB tahsisini zaten maksimuma çıkarmış kullanıcılar için hoş bir çözüm. 18 Eylül’den itibaren kullanıcılar bu daha büyük iCloud planlarına abone olabilecek.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0