Ana SayfaTeknoloji HaberleriApple ile Whatsapp Arasında Büyük Gerginlik

Apple ile Whatsapp Arasında Büyük Gerginlik

-

iPhone Piliniz Bittiğinde Düşük Güç Moduna Otomatik Geçme

Günün ilerleyen saatlerinde iPhone'unuzun pilinin düzenli olarak bittiğini fark ederseniz, Düşük Güç Modu kullanışlı bir...

Apple ile Whatsapp arasında gerginlik yaşandı

Apple’ın WWDC 14 etkinliğinde yeni işletim sistemi iOS8 ile birlikte tanıttığı yeni özellikler büyük tartışma yarattı. Apple ile WhatsApp karşı karşıya geldi.  Etkinlikte tanıtılan yeni özelliklerin bir kısmı whatsapp’ta uzun süredir bulunuyor olması tartışmaya yol açtı.

İOS8 ile entegre olan sesli ve görüntülü mesaj gönderme, grup mesajlarına isim verme, grup mesajlarında gelen bildirimleri engelleme, iCloud Drive gibi özelliklerle WhatsApp ve Dropbox’ta bulunması dikkatleri üzerine çekti.

Whatsapp ceo’sunun twitter’dan paylaştığı anlamlı tweet dikkatleri topladı.

Resmi Twitter hesabına “Apple’ın WhatsApp’ın bazı özelliklerini “ödünç alıp” iMessage’a koyması beni memnun etti” yazdı. Koum’un bu tweeti #innovation etkietiyle yazması da dikkat çekti.

whatsapp ile benzeyen yeni özellikler şöyle :

Apple kullanıcıları iMessage ile birlikte ses görüntü ve konum paylaşımı yapabilirken aynı zamanda grup mesajlarında da ‘rahatsız edilmeme’ özelliğini kullanabilecek. Bu özellikler uzun zamandır WhatsApp’ta  bulunuyordu.

-- Reklam --

Siri’nin İsim Telaffuzunu Düzeltme

Apple'ın dijital asistanı Siri, isimleri doğru bir şekilde telaffuz etmede oldukça iyidir, ancak bazen insan bunu karıştırabilir. Neyse ki,...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz