Apple iPhone 6 safir ekran üretimi başlıyor

Apple tarafından üretilecek olan ve teknoloji dünyasını sürekli olarak meraklandıran hakkında gelen bir ton iddiadan sonra nihayet 20 gün içerisinde yani 9 Eylül tarihinde tanıtılacak olan Apple iPhone 6 modeli için bugün yeni bilgiler geldi.

Apple tarafından üretilecek olan modelin ekranının safir cam olacağı biliniyor, cihazın kasası dahil olmak üzere ekran üretimine başlayan Apple bugünden itibaren safir cam üretimine başlayacak.

Apple üretecek diğer üreticiler takip edecek.

Apple tarafından bugün itibariyle seri üretime geçtiği bildirilen safir ekranların diğer üreticiler tarafından ilerleyen zamanlarda kullanılması bekleniyor, Samsung gibi şirketlerin dahi Apple gibi bir şirketi takip ettiği düşünüldüğünde ilerleyen günlerde tanıtılacak olan cihazdan sonra Samsung’un yeni bir safir ekranlı telefon tanıtması bekleniyor.

Pahalı olmayan modele safir ekran yok!

Ming-Chi Kuo tarafından yapılan iddialara göre iPhone 6 modelinde sadece pahalı cihazların safir ekrana sahip olacağı diğer cihazların ise Gorilla Glass 3 teknolojisiyle korunacağı bildirilmişti.

Ming-Chi Kuo tarafından yapılan iddia büyük ihtimalle doğru çıkacak ancak Apple tarafından üretilecek safir ekranlı modellerin oldukça pahalı olma ihtimali göz önünde bulundurulduğunda bu modellerin daha az tercih edileceği söylenebilir.

 

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0