Apple iPhone 7 İçin 100 Milyon Satış Barajı Koydu!

iPhone 7 modellerinin tanıtımını yapmış olan Apple yeni model cihazlar için 100 milyon satış rakamı hedeflediği açıklandı.

Apple tarafınca tanıtımı daha önceden yapılan yeni cihazları için kullanıcılar oldukça ilgi göstermiş durumda. Apple bu konuda yeni piyasaya sürdüğü modeller için beklentileri oldukça yüksek tutmuş. Basına sızdırılan bilgilere göre iPhone 7 modelleri için bazı hedefler paylaşılırken, yeni modellerin ön satışı ile beraber Apple hedef rakamı açıklamış.

100 Milyon Satış Hedefi

iPhone 7 serisi ile beraber şirketten gelen ilk haberlere göre 100 milyon satış rakamı hedeflendiği belirtildi. Ancak 100 milyon cihazı satmak oldukça zor bir iş. Eski dönemlere baktığımızda Apple‘ın satış rakamları düşmüştü. Bunun üzerine yeni modeller tutulursa Apple ciddi anlamda eski günleride dönebilir. Ancak Apple bu pazarlama stratejisini oldukça farklı bir şekilde yürütecek demektir.

7 Eylül İle Start Verildi!

7 Eylül tarihinde ilk start verildi. 16 Eylül’de ise dağıtımı yapılacak cihazlar için şirket 100 milyon satış rakamını başlatmış oldu. Ön sipariş ile birlikte oldukça ilgi gören Apple, şuana dek ön sipariş rakamları hakkında hiç bir bilgi vermedi. Ancak stokların tüketileceği bildirilmekte. Ayrıca Jet Black renk seçeneğinin şuan bile stoklarda bittiği duyuruldu. Tabii ki en net bilgiler Apple tarafından gelen bilgiler olacaktır. Bu bakımdan Apple‘ı beklememiz en mantıklı seçim olacaktır şuan için.

Bakalım Apple ön sipariş rakamlarını açıkladığında satış rakamları bizleri şaşırtacak mı? Merakla bekliyoruz.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0