Apple, İPhone 7’yi 4K Çözünürlükte Yapabilir!

Telefon firmaları pazarda lider marka olmak için ellerinden gelen çalışmayı yapıyorlar. Apple bildiğiniz gibi her telefonuna çok değişik ve beğenilen özellikler getirmektedir. İPhone 7 telefonuda herkesin merakla beklediği bir seri ve Apple bu telefonun ekranını 4K Çözünürlükte yapabilir çünkü duyumlara göre İPhone ekran için çalışmalara başlamış.

Teknoloji ve telefon firmalarının yaptığı özelliklerin gelişimi ile birlikte artık tüm telefon markalarının telefonlarını çıkartırken bazı özellikleri ekleyerek çıkartması gerekmektedir. Çünkü diğer türlü pazarda başka markalara göre çok satılma olasılığı olmuyor ve firma telefonunu boşa çıkartmış gibi oluyor. Pek çok firmadan artık yenilikler görebiliyoruz. Asus telefon pazarına yeni girsede hiçbir değişiklik yapmadığı telefonlarını pazara soktuğunda gözü yaşlı ayrılacağını söyleyebiliriz. Sony son zamanlarda telefonlarını sağlam çıkartmaya özen gösteriyor. Bize göre pazarda Xperia Z5 telefonu ile önde satış yapan telefonlardan olacak. Bu markaları bilin istediğimiz için paylaşma gereksinimi duyduk. Samsung ile Apple’ya gelirsek bu firmalar hakkına hiç yorum yapmak istemiyoruz çünkü yaptıkları telefonlar sürekli olarak değişiyor ve hiç aklımıza gelmeyen teknolojilerle donatılıyor.

Apple bu yenileme konusunda çok başarılı diyebiliriz. Özellikle Apple son zamanlarda telefonlarında ki ekran çözünürlüğünü güçlendirmek için İPhone 5’de çalışmalar yapmış ve diğer telefon serilerine göre kaliteli bir telefon serisi çıkartmıştı. O günden sonra çıkan telefonların ekran çözünürlük ve kaliteleri genel olarak İPhone 5 ile benzerlik göstermektedir. Ancak Apple ekran çözünürlüğünüde İPhone 7 ile beraber değiştirmek istiyor. Özellikle Sony’nin adım atmasıyla birlikte Apple’ninde mecburi olarak gireceği 4K çözünürlük sistemini İPhone 7’de görmemiz mümkün.

Herhangibir açıklama yok diyebiliriz. Ancak Apple’den sızan bilgiye göre İPhone 7 üretimi için kullanılan ekranların değiştirildiğini ve 4K çözünürlükte telefon çıkartmak içni yeni ekran üretimine başlandığını duyduk. 4K çözünürlük kolay değil bu kaliteyi İPhone 7’de göreceksek telefon ekranımızın biraz daha kalın olması gerekmekte işte Apple bu yüzden ultra ince bir ekarn yapılmaya çalışılıyor. 4K ekran çözünürlüğünde yapıp ince bir ekran yapmayı Apple başarırsa büyük alkışı hak edecektir.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0