Ana SayfaTeknoloji HaberleriApple Iphone Pillerden Çektiğini Başka Donanımdan çekmedi!

Apple Iphone Pillerden Çektiğini Başka Donanımdan çekmedi!

-

Apple Iphone pilleri ile başı dertte…

Piyasalarda daha bir yılını bile doldurmayan Apple Iphone 6S akıllı telefonu sorunlarla gündeme gelmeye devam ediyor. Öyle ki geçtiğimiz günlerde iPhone 6s kullanıcılarının telefonlarının pil göstergesinin sağlıklı  çalışmadığı yönündeki şikayetlerini haber yapmıştık. Şimdi ise yine pil sorunu ama bu sefer cihazı komple kapatan bir sorun ortaya çıkmış vaziyette.

Iphone 6S kullanıcılarından gelen şikayetlere göre pil göstergesi yüzde 40 seviyesine gerilediğinde, telefon aniden kendisini kapatıveriyor.  Daha eski Iphone modellerinde de bu sorun ortaya çıkmış ve kullanıcılarının eleştirisel yorumlarına muhatap olan Apple  pil kalibrasyonu ile sorunu çözüme kavuşturmuş ve ücretsiz olarak pil değişiminde de bulunmuştu.

Yeni ıphone 6S’ in ise böyle bir sorunla gündeme gelmesi Apple açısından hiç hoş bir durum olmayıp satış grafiğinin düştüğü bu günlerde gelecek satışlar konusunda da sıkıntılar yaratabilir.

Apple ortaya çıkan bu sorun hakkında net bir açıklama yapmadı!

Apple, konu hakkında net bir açıklama yapmadı ve sorunu şimdilik halledebilmek için kullanıcılarına Türk usulu telefonlarını yeniden başlatmalarını öneriyor. Ne yazık ki sorun telefonun yeniden başlaması ile ortadan kalkmıyor. İlginç olan husus ise telefon yeniden başlatıldığında bazı telefonlarda pil göstergesi yüzde 40 seviyesinde takılı kalabiliyor.

ıphone 6s

Kısaca IPhone 6s pil göstergesi sorununun çözümü!

Pİl göstergesi donma sorunun iOS 9.3 ile tamamen ortadan kaldırılması beklenirken, sorun yaşayan kullanıcılar telefonu yeniden başlattıktan sonra, Ayarlar > Genel > Tarih ve Saat bölümünden “Otomatik Ayarla” seçeneğini aktifleştirerek geçici bir çözüm bulabilirler.

Bu arada Telefonun pil göstergesinin yüzde 40′ larda iken aniden kapanma sorunu hakkında çözüm bulunur ise Cepkoklik.com sitemizde sizlere duyuracağız.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here