Ana SayfaTeknoloji HaberleriApple, karma gerçeklik yazılımı üzerindeki çabalarını artırıyor

Apple, karma gerçeklik yazılımı üzerindeki çabalarını artırıyor

-

OnePlus, iki yeni PC monitörünü duyurdu

OnePlus, 12 Aralık'ta Hindistan'da iki yeni oyun monitörünü piyasaya süreceğini duyurdu.İki modelden biri, 27 inçlik...

Apple’ın 2023’te kendi karma gerçeklik kulaklığını tanıtacağı söyleniyor ve son raporlar Cupertino’nun son düzlükte olduğunu ortaya koydu. Bloomberg’den Mark Gurman, şirketin önündeki en büyük sorunun içerik ve yazılım olduğunu ortaya koyuyor ve artık kulaklık üzerinde çalışan Teknoloji Geliştirme Grubu’nda çalışacak kişiler için iş ilanları var.

Hem eski hem de şimdiki önemli yöneticiler, kod adı Oak olan karma gerçeklik projesine taşınıyor. Kendi kendini süren (Otonom) araba ekibinde çalışan eski Apple üst düzey yöneticisi Dave Scott, şimdi kulaklık ekibine katılmak için alındı. Apple ile 20 yıl üst düzey mühendislik direktörü olarak çalışan Yaniv Gür, aynı zamanda “bir üretkenlik uygulamaları paketi geliştirmeye” kaydırılıyor.

Apple, “3B karma gerçeklik dünyasında bağlantılı deneyimleri etkinleştirmek için araçlar ve çerçeveler” oluşturmak için çalışabilecek ve “artırılmış ve sanal gerçeklik ortamları için dijital içerik oluşturabilecek” kişiler arıyor.

Yeni karma gerçeklik kulaklığı, Facebook’un meta veri deposuyla yaptıklarıyla rekabet edecek gibi görünüyor. Bu ürünün gelecek yıl piyasaya sürülmesi son derece yüksek fiyatlandırılacak ve başlangıçta profesyonel kullanıcıları ve geliştiricileri hedef alacak.

-- Reklam --

Netflix mobil uygulamasına yedi yeni oyun geliyor

Netflix, Android ve iOS için mobil uygulamasında oyun portföyünü istikrarlı bir şekilde genişletiyor ve kataloğa yedi yeni ekleme var....

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz