Ana SayfaTeknoloji HaberleriApple, M2 işlemcili 15 inç MacBook Air'i tanıttı

Apple, M2 işlemcili 15 inç MacBook Air’i tanıttı

Yeni 15 inç MacBook Air, 'en hızlı Intel tabanlı MacBook Air'den' 12 kat daha hızlı ve 'Core i7 işlemcili en çok satan 15 inç dizüstü bilgisayardan' iki kat daha hızlı. Üstelik 4 renk seçeneği ve hafif tasarımıyla herkese hitap ediyor. İşte detaylar...

-

Qiyuan elektrikli sedan A07’yi tanıttı

Çin otomotiv sektörünün önde gelen oyuncularından Changan Automobile, kısa bir süre önce yeni alt markası...

Apple sonunda bombayı patlattı. MacBook Air artık merakla beklenen 15 inçlik bir boyutta satışa çıktı. Bu modelin boyutu 15,3 inç ve Apple, yeni Retina ekranın 500 nit parlaklığa ve 1 milyar renge sahip olduğunu söylüyor.

Ekranın etrafındaki çerçeveler 5 mm inceliğinde ve bir çentik içine yerleştirilmiş 1080p kamera bulunuyor. Gelin yepyeni MacBook Air’e daha yakından bakalım.

Apple MacBook Air

15 inç Air, 11,5 mm inceliğinde ve yalnızca 1,496 kilo ağırlığında. Apple, yeni Macbook Air’i gece yarısı, yıldız ışığı, uzay grisi ve gümüş olmak üzere dört renkte sunacak.

apple-macbook-air-15

15 inç MacBook Air, tıpkı 13 inç modelde olduğu gibi, 8 çekirdekli CPU (4 performans ve 4 verimli çekirdek), 10 çekirdekli GPU ve 16 çekirdekli Neural Engine ile bir M2 çip içeriyor. Dizüstü bilgisayar 8 GB birleşik bellekle geliyor ancak 24 GB’a kadar yapılandırılabiliyor. M2 çipi, 15 inçlik Air’in tek şarjla 18 saate kadar çalışmasına izin verecek.

Yeni 15 inç MacBook Air, ‘en hızlı Intel tabanlı MacBook Air’den’ 12 kat daha hızlı ve ‘Core i7 işlemcili en çok satan 15 inç dizüstü bilgisayardan’ iki kat daha hızlı.

MacBook Air 15 inç, iki adet USB-C Thunderbolt bağlantı noktasına, bir MagSafe şarj bağlantı noktasına ve bir 3,5 mm kulaklık girişine sahip. Dizüstü bilgisayarda 3 mikrofon ve 6 hoparlör bulunuyor.

apple-macbook-air-15

M2 çipli 15 inç MacBook Air 36.999 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Sevkiyatlar önümüzdeki hafta başlayacak.

Apple, tüm iPhone’lar için güncellenmiş iOS 17.0.2 sürümünü yayınladı

Apple, tüm uyumlu iPhone modelleri için iOS 17.0.2'nin güncellenmiş bir sürümünü yayınlayarak kullanıcıların endişelerine hızlı bir şekilde yanıt verdi....
Ayşen Sıla
Ayşen Sıla
Yeni dünyaya olan merakımla birlikte pekişen yazım alanında da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Tam şu anda kendi kitabımı kaleme alırken, dünyamızı kuşatan ve hayatımızın bir parçası haline gelen teknolojiye dair her şeyi ilgiyle takip ediyorum.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz