Ana SayfaTeknoloji HaberleriApple, Macbook modellerini güncelledi!

Apple, Macbook modellerini güncelledi!

-

Amerikalı Apple Firmasının ses getiren iPhone ve iPad modelleri ile tüm dünyada en çok kar eden şirketler sıralamasında üst sıralara taşırken, sadece mobil pazarında söz sahibi olmadığını söyleyelim. Apple, Macbook modelleri ile de PC segmentinde de ince ve güçlü yapıya sahip özel tasarımları ile göz doldurmaya devam ediyor.

Apple dizüstü pazarına, 3 farklı model ile yarışmasına devam ediyor. Rekabetin başını Macbook çekerken, haricinde Macbook Air ve Macbook Pro modeller de tüm dünya da yoğun ilgi gördüğü gibi ülkemizde de ilgiye muhatap olmuş, elit kişilerin kullandığı PC konumuna gelmiştir.

Güncelleme elektronik cihazların yeni gelişime açık olması anlamına gelmektedir. Apple de güncelleme konusuna önem vermekte ve bu konuda onlarca uzmanı gece gündüz çalışmaktadır. Öyle ki Apple, belirli dönemlerde, cihazlarının donanım bileşenlerini güncelleyerek, teknoloji dünyasındaki gelişmelere ayak uyduracak daha güçlü modeller sunarken, bu çalışmaların sonucunu Macbook ailesini güncelleyerek gösterdi..

 Macbookpro

Macbook modellerinin özellikleri derseniz altıncı nesil Intel Core M işlemci içeren cihazlar 1.1Ghz ya da 1.3Ghz işlemci ile tercih edilebiliyor. Ayrıca sistem belleği fe 1.600Mhz seviyesinden 1.866Mhz seviyesine yükseltilmiş durumda. Intel HD 515 grafik işlemci %25 oranında daha performans sunarken, ayrıca yeni Roze Altın rengi de ilgi çekmek için tasarlanmış ve özellikle kadın kullanıcıların tercihi için geliyor. Batarya performansında da ses getirecek olan modelde  10 saate kadar web tarayıcı ya da 11 saat video keyfi sunulmakta.

MacBook_Air

Bu kadar övgüden sonra pahalı ise vardır bir hikmeti olayı devreye giriyor. Mevcut fiyatları ise ülkemizde 1.1Ghz işlemci 8GB RAM, 256GB veri kapasitesi için 5199TL olarak belirlenirken, 1.2Ghz işlemci ve 512MB veri kapasitesi ile 6.299TL seviyesine çıkmakta. Niye elit insanların kullandığını anlamışsınızdır umarım. parası olan elit marka kullandığı için.

macbook-select-gold

Yeni Macbook, Macbook Air ve Macbook Pro karşılaştırmaları için BURAYA tıklayınız.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

1 YORUM

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here