Apple Music Spotify’i Sıkıştırdı!

Apple Music müzik servisi konusunda her geçen gün başarısına başarı katarken, Spotify’i de sıkıştırıyor.

Müzik servislerine olan ilgi her gün daha fazla artarken, bu alanda bir çok rekabet de artmakta. Günümüzde en çok popüler olan müzik servisleri arasında Spotify ve Apple Music yer alıyor.  Ancak Apple Music ciddi bir şekilde kullanıcı kitlesini arttırmayı başarmış görünüyor. Son gelen istatistik raporlar Spotify’i oldukça rahatsız edecek.

17 Milyon Aboneye Ulaşıldı!

Apple Music hakkında gelen açıklamalar ile uygulamayı kullanan 17 milyon kullanıcı sayısı olduğu belirtildi. Nisan ayından tam Eylül ayına kadar 4 milyon kullanıcı sayısına daha ulaşıldı. Oldukça kısa bir sürede bu kadar abone sayısına ulaşmak ciddi bir başarının olduğunu gösteriyor. Yaklaşık her ay neredeyse 1 milyon abone artışı yaşanmış denebilir. Bu artış ile Apple Music hakkında gelecekteki yerini belirtirken ayrıca cazip fırsatlar ile kullanıcıları çekmeye devam ediyor.

Spotify’de Fark Büyük!

Apple Music gelişim göstermeye devam etse bile, Spotify bu konuya göre oldukça artış gösteren bir grafik ile gösteriliyor. Gelen son açıklamalar bakıldığında Spotify’in sadece 30 milyondan fazla ücretli kullanıcısı olduğu görülüyor. Bu bakımdan kullanıcılardan ziyade ücretli kullanıcıları bile Apple Music kullanıcı sayısını katlamış durumda. Apple Music‘in 2017 yılı içerisinde oldukça sağlam bir hamle ile arada bulunan farkı kapatması bekleniliyor. Bakalım Apple nasıl bir hamle yaparak aradaki farkı kapatacak merakla bekliyoruz.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0