Ana SayfaTeknoloji HaberleriApple Music'e karaoke özelliği geliyor

Apple Music’e karaoke özelliği geliyor

Apple Music, birinci sınıf şarkı sözü deneyimini, hayranların on milyonlarca şarkıya kolayca eşlik etmesi için yeni bir özellikle genişletiyor. Apple Music Sing, hayranların en sevdikleri şarkılara eşlik etmelerini sağlayacak ve bu ayın sonunda dünya çapındaki abonelerin kullanımına sunulacak.

-

240W Şarjlı Realme GT Neo5 9 Şubat’ta Geliyor!

Realme, GT Neo5'in 240 W hızlı şarj özelliğine sahip ilk akıllı telefon olacağını doğruladı ve...

Bugün Apple, “bu ayın sonlarında” Apple Music akış hizmetine gelen yeni bir özelliği açıkladı. Buna Apple Music Sing deniyor ve dünya çapındaki tüm Apple Music aboneleri iPhone’larda, iPad’lerde ve yeni Apple TV 4K’da kullanılabilecek.

Bunu Apple’ın karaoke versiyonu gibi düşünün. Apple Music Sing, en sevdiğiniz şarkılara eşlik etmenizi sağlayan şarkı sözü deneyiminin genişletilmiş halidir. Şarkının vokal seviyesini ayarlayabilir, böylece sanatçıyla birlikte şarkı söyleyebilir, hatta dilerseniz başrolü üstlenip tamamen susturabilirsiniz.

Ayrıca, aynı anda söylenen vokal dizileri ana vokallerden bağımsız olarak hareket edebilir, böylece melodiyi takip etmeyi kolaylaştırmak için arka vokalleri tutabilirsiniz. Elbette sözler gerçek zamanlı olarak gösteriliyor, aksi halde bu işe yaramazdı. Bir şarkıdaki birden çok vokalisti ekranın karşıt taraflarında gösteren bir Düet görünümü bile var, böylece bir arkadaşınızın veya aile üyenizin eğlenceye katılmasını sağlayabilirsiniz.

Ayarlanabilir vokaller ve gerçek zamanlı şarkı sözleriyle Apple Music Sing, hayranlara en sevdikleri şarkılara eşlik ederken daha fazla kontrol ve hatta daha hassas zamanlama sağlıyor.

Apple Music aynı zamanda, “dünyanın dört bir yanındaki insanları şarkı söylemeye zorlayan tüm destansı şarkıları, düetleri, koroları ve marşları” içeren 50’den fazla özel eşlik eden çalma listesinden oluşan bir paket sunuyor. Ve tüm bunlar, doğal olarak, tamamen Apple Music Sing için optimize edilecek.

Apple Music Sing şunları içerir:

  • Ayarlanabilir vokaller: Kullanıcılar artık bir şarkının vokal seviyeleri üzerinde kontrole sahip. Orijinal sanatçı vokalleriyle şarkı söyleyebilir, başrolü üstlenebilir veya Apple Music kataloğundaki milyonlarca şarkıyı karıştırabilirler.
  • Gerçek zamanlı şarkı sözleri: Kullanıcılar, vokallerin ritmine göre dans eden animasyonlu sözlerle en sevdikleri şarkılara eşlik edebilir.
  • Arka plan vokalleri: Aynı anda söylenen vokal dizileri, kullanıcıların takip etmesini kolaylaştırmak için ana vokallerden bağımsız olarak hareket edebilir.
  • Düet görünümü: Birden çok vokalist, düetlerin veya birden çok şarkıcının eşlik ettiği parçaların kolayca söylenebilmesi için ekranın karşıt taraflarında gösterilir.

Apple Music Sing, tüm uyumlu iPhone ve iPad modellerinin yanı sıra yeni Apple TV 4K’da kullanılabilecek.

-- Reklam --

Playstation Plus Şubat Ayı Ücretsiz Oyunları Belli Oldu!

Günümüzün en ünlü oyun devlerinden biri olan Playstation yeni yıla girerken rakiplerinden geri kalmamak için muhteşem bir kampanya başlatmayı...
Ahmet Ekinler
Ahmet Ekinlerhttps://ahmetekinler.com/
Uzmanlık alanı dijital medya ve pazarlama. Teknolojiye merakı ve aşırı ilgilisi onu teknoloji bloğunda makale yazma ve inceleme konularında uzman yapıyor. Her ne kadar Apple hayranı olsa da başarılı teknolojik ürünleri takdir eder.
KaynakApple

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz