Ana SayfaIOS HaberleriApple Siri Türkçe Dil Desteğine Kavuşuyor

Apple Siri Türkçe Dil Desteğine Kavuşuyor

-

OnePlus, iki yeni PC monitörünü duyurdu

OnePlus, 12 Aralık'ta Hindistan'da iki yeni oyun monitörünü piyasaya süreceğini duyurdu.İki modelden biri, 27 inçlik...

Apple cihazların dijital sesli asistanı olan Siri için yeni bir dil paketi geliyor,  “Jobs at Apple” resmi Apple sitesi tarafından yayınlanan yeni iş kariyeri olanaklarına bakıldığında Apple’ın 9 dil için 9 çevirmen aradığı görülüyor.

Brezilya Portekizcesi, Danca, Hollandaca, Norveççe, İsveççe, Tayca, Türkçe ve Rusça dil seçenekleri için çevirmen arayan Apple bu dillerden bir veya birden fazlasını bilen çevirmenler arıyor.

10-19 Haziran tarihinde yayınlanan iş ilanlar arasında belirtilen yeni iş ilanları arasında sadece çevirmen değil aşağıda yazdığımız iş ilanlarının dalında bilgi sahibi kişilerde aranıyor.

  • İleri düzey yazılım geliştirme bilgisine sahip olmak,
  • konuşma tanıma bilgisine sahip olmak,
  • konuşma sentezine sahip öğrenmeyi ve konuşmayı iyi bilen bilgisayar mühendisi
  • elektrik mühendisi

Apple tarafından bakalım yeni dil destekleri iOS 7.X sürümü ile beraber mi? yoksa iOS 8 işletim sistemi ile beraber mi yayınlanacağı bilinmiyor ancak dil uzmanları bulunduğu andan itibaren çalışmalara başlanacağı ancak kelime listesinde bulunan ve Siri üzerinde kayıtlı olan kelime ve cümlelerin tek bir kişi veya kişiler tarafınca çevirilmesi epey bir zaman alacaktır.

Sizce Apple Türkçe dil desteğini 2015 yılına kadar yayınlar mı? bizlere yorum olarak bildirebilirsiniz.

-- Reklam --

Netflix mobil uygulamasına yedi yeni oyun geliyor

Netflix, Android ve iOS için mobil uygulamasında oyun portföyünü istikrarlı bir şekilde genişletiyor ve kataloğa yedi yeni ekleme var....

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz