Ana SayfaTeknoloji HaberleriApple ve Amazon Kanlı Bıçaklı Oldu - iPhone Satışları İçin Dava!

Apple ve Amazon Kanlı Bıçaklı Oldu – iPhone Satışları İçin Dava!

Özellikle, Seattle federal mahkemesinde önerilen toplu dava, Ocak 2019'da yürürlüğe giren bir anlaşmaya itiraz etti. Bu dava, Apple'ın 600 satıcısından sadece 7'sinin e-perakendeci platformunda kalmasına izin vermesi karşılığında Amazon'a tüm ürünlerinde yüzde 10 indirim verdiğini iddia ediyor.

-

2022 son çeyrekte küresel akıllı telefon üretimi %11 düştü

Trendforce, küresel akıllı telefon pazarıyla ilgili en son araştırmasını yayınlayarak 2022'nin üçüncü çeyreğinde üretimde düşüş...

Apple ve Amazon, ikincisinin e-ticaret platformundaki bayileri kovarak tüketici elektroniği ürününün fiyatlarını artırdığı iddiasıyla ABD’de yasal işlemlerle karşı karşıya. İşte tüm detaylar.

İki teknoloji devi, iPhone ve iPad fiyatlarını artırmak için birbirleriyle komplo kurdukları için ABD’de toplu bir antitröst davasıyla karşı karşıya. Her iki şirket de bunu, en yeni iPhone’lar ve iPad’ler gibi yeni Apple ürününün neredeyse tüm diğer bayilerini Amazon çevrimiçi mağaza web sitesinden kaldırarak yaptı.

Özellikle, Seattle federal mahkemesinde önerilen toplu dava, Ocak 2019’da yürürlüğe giren bir anlaşmaya itiraz etti. Bu dava, Apple’ın 600 satıcısından sadece 7’sinin e-perakendeci platformunda kalmasına izin vermesi karşılığında Amazon’a tüm ürünlerinde yüzde 10 indirim verdiğini iddia ediyor.

Başka bir deyişle, bu temelde Amazon’u web sitesinde yeni iPhone’ların ve iPad’lerin en büyük satıcısı haline getirdi. Şikayet, iki şirketin bu hamleyi yapmasından sonra, belirli Apple ürünlerinin fiyatlarının yüzde 10 kadar arttığını, iPhone üreticisinin ise perakende mağazaları için fiyatları dengelemeye odaklandığını iddia etti.

-- Reklam --

Oppo Find X6’nın Kamera Dizaynı Gün Yüzüne Çıktı

Oppo'nun Find X6 serisi amiral gemisi telefonlarını 2023'ün ilk çeyreğinde küresel pazarda duyurması bekleniyor. Serinin en az iki model (Find X6...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz