Ana SayfaTeknoloji HaberleriApple, Vision Pro ile Geliştiricilere Dijital 'Persona' Hakkında Anket Yapıyor

Apple, Vision Pro ile Geliştiricilere Dijital ‘Persona’ Hakkında Anket Yapıyor

-

iPhone 15 Pro Max, DXOMARK kamera testinde video alanında birinci, genel sıralamada ikinci oldu

Kamera incelemelerinde tanınmış bir otorite olan DXOMARK tarafından yapılan kapsamlı bir kamera değerlendirmesinde, iPhone 15...

Apple, Vision Pro kulaklığa erişimi olan geliştiricilerden cihazın “Persona” özelliği hakkında geri bildirim topluyor. Persona, kulaklığın kameraları kullanılarak oluşturulan kullanıcının dijital bir temsilidir. Kullanıcı ile aynı yüz ifadelerini ve el hareketlerini yapabiliyor, böylece FaceTime aramaları daha çok kişiden kişiye etkileşim gibi hissediliyor.

Apple, geliştiricilere Persona deneyimi hakkında bir dizi soru soruyor:

  • Persona’nız hakkında ne hissediyorsunuz?
  • Bu Persona’nın görünüşünüzü ne ölçüde temsil ettiğini düşünüyorsunuz?
  • Persona’nızın yüz ifadelerinize ne ölçüde tepki verdiğini düşünüyorsunuz?
  • Personanızla ilgili en çok neyi seviyorsunuz?
  • Personanız hakkında en az neyi seviyorsunuz?
  • Bu Persona hakkında neyi seviyorsunuz/ sevmiyorsunuz?

Geliştiricilere soruların çoğu için çoktan seçmeli yanıtlar veriliyor, sonuncusu ise açık bir geri bildirim formu.

Geliştiricilerden gelen geri bildirimler, Vision Pro kulaklık 2024 yılının başlarında piyasaya sürülmeden önce Apple’ın Persona özelliğini iyileştirmesine yardımcı olacak. Kulaklığın fiyatı 3.500 dolar olacak ve ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde satışa sunulacak.

Persona özelliği hala geliştirilme aşamasında. Apple, Persona özelliğini olabildiğince gerçekçi ve doğal hale getirebilmek için geliştiricilerden geri bildirim istiyor. Vision Pro kulaklık, niş bir pazarı hedefleyen üst düzey bir cihaz. Persona özelliğinin ne kadar popüler olacağı belli değil, ancak müşterilerle veya iş arkadaşlarıyla uzaktan iletişim kurması gereken işletmeler ve profesyoneller için değerli bir araç olabilir. Kim bilir belki daha uygun fiyatlı ve kısıtlı özellikleri olan bir düşük versiyonu da ilerde çıkabilir.

Yazarların grevi sona erdi, yayıncılar en popüler programlar için bonus ödemeyi kabul etti

Uzun süredir devam eden yazarlar grevi, Amerika Yazarlar Birliği ile Apple gibi yayın devleri de dahil olmak üzere büyük...
Ahmet Ekinler
Ahmet Ekinlerhttps://ahmetekinler.com/
Uzmanlık alanı dijital medya ve pazarlama. Teknolojiye merakı ve aşırı ilgilisi onu teknoloji bloğunda makale yazma ve inceleme konularında uzman yapıyor. Her ne kadar Apple hayranı olsa da başarılı teknolojik ürünleri takdir eder.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz