Ana SayfaTeknoloji HaberleriApple Watch hızlı şarj nasıl çalışır ve hangi modeller destekler

Apple Watch hızlı şarj nasıl çalışır ve hangi modeller destekler

-

2022 son çeyrekte küresel akıllı telefon üretimi %11 düştü

Trendforce, küresel akıllı telefon pazarıyla ilgili en son araştırmasını yayınlayarak 2022'nin üçüncü çeyreğinde üretimde düşüş...

Son Apple Watch modellerinde yapılan en kullanışlı değişikliklerden biri, hızlı şarj desteğidir. Bu, Apple Watch pilinizi eskisinden çok daha yüksek hızlarda hızlı bir şekilde doldurmanıza olanak tanır. Akılda tutulması gereken birkaç şey var ve ihtiyacınız olan her şeyi kutudan çıkmıyor.

Hangi Apple Watch modelleri hızlı şarjı destekler?

Aşağıdaki Apple Watch çeşitleri hızlı şarja olanak tanır:

Apple, hızlı şarj ile Apple Watch pil seviyenizin yaklaşık 45 dakikada %0’dan %80’e çıkabileceğini söylüyor. Apple’ın Apple Watch Series 7, Apple Watch Series 8 ve Apple Watch Ultra ile hızlı şarj etme özelliklerini ayrıntılarıyla anlatan bir destek belgesi vardır.

Apple Watch’unuzu hızlı şarj etmek için neye ihtiyacınız var?

Apple Watch ile birlikte bir Apple USB-C Manyetik Hızlı Şarj Kablosu verilir. Daha önce de belirttiğimiz gibi, bu kablonun farkı, manyetik şarj cihazının etrafında plastik yerine alüminyum olmasıdır.

Apple, bu kablolardan birini Apple Watch Series 7, Series 8 ve Ultra ile kutuya dahil ederken, bunları ayrıca satın alarak tüm şarj noktalarınızı hızlı şarj desteğiyle donatabilirsiniz. Kablo 1 m uzunluğundadır ve 569 TL’dir. Kablonun model numarası A2515’tir, bu nedenle, Apple veya Amazon dışında bir üçüncü taraftan satın alıyorsanız, söz konusu modeli satın aldığınızdan emin olun.

Denklemin ikinci kısmı, duvara taktığınız güç adaptörüdür. Apple, çevresel ayak izini azaltmaya yönelik devam eden odağının bir parçası olarak, bu güç adaptörünü artık kutuya dahil etmiyor. Bu, zaten sahip olduğunuz birini kullanmanız veya yeni bir tane satın almanız gerektiği anlamına gelir.

Apple, 5 W veya daha yüksek USB Güç Dağıtımını destekleyen herhangi bir USB-C güç adaptörünün Apple Watch hızlı şarj etme yeteneğine sahip olduğunu söylüyor. Bunları Hepsiburada ya da Trendyol gibi saygın markalardan 100-200 TL civarında düşük bir fiyata bulabilirsiniz.

Apple Watch şarj özellikleri:

  • Apple 18W, 20W, 29W, 30W, 61W, 87W veya 96W USB-C Güç Adaptörü
  • 5 W veya üzeri USB Güç Dağıtımını (USB-PD) destekleyen benzer bir üçüncü taraf USB-C güç adaptörü

Son olarak, Apple’ın MagSafe Duo‘sunu veya Apple Watch Manyetik Şarj Yuvasını kullanırsanız, hangi kabloyu veya güç adaptörünü kullanırsanız kullanın, hızlı şarj özelliklerinden yararlanamazsınız. Bununla birlikte, hızlı şarj diskini herhangi bir üçüncü taraf yuvasına yerleştirebilirsiniz.

MagSafe Duo Şarj Aygıtı Hızlı Şarjı Desteklemez
-- Reklam --

Oppo Find X6’nın Kamera Dizaynı Gün Yüzüne Çıktı

Oppo'nun Find X6 serisi amiral gemisi telefonlarını 2023'ün ilk çeyreğinde küresel pazarda duyurması bekleniyor. Serinin en az iki model (Find X6...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz