Apple Watch ile Şeker Hastalığı Kontrol Altında

Apple Watch satışa çıkması ile birlikte sağlık konusunda sunulacak yeniliklere bir yenisi daha eklendi. Apple Watch’ın tanıtımında firmanın özellikle üstünde durduğu ve bu konuda firmalara çağrı yaptığı uygulama geliştirme alanında yeni çalışmalar sürerken, pek çok uygulama da tanıtılmaya başlandı.

Bu doğrultuda milyonlarca kişiyi ilgilendiren ve onların hayatını kolaylaştıracak uygulama Dexcom’dan geldi. Şeker hastalarının şeker ölçümleri ile ilgili işlemlerini kolay bir hale getiren ve otomatik olarak şeker ölçümlerinin yapılmasını sağlayan Dexcom’un bu uygulaması için kişilerin iPhone telefonlarını da kullanması gerekiyor. iPhone üzerine kurulacak olan uygulama Apple Watch ile uyumlu bir şekilde çalışarak bildirimlerin Apple Watch üzerinde yayınlanmasını da sağlıyor.

Şeker ölçümü için kişilerin beline, elektronik bir bandın yapıştırılması gerekiyor. Şeker ile ilgili bilgiler bu şekilde alınarak anlık olarak cihazlara aktarılması sağlanıyor. Bu şekilde elde edilecek olan şeker ile ilgili veriler, istatistik olarak tutulacağı gibi doktora da çıktı alınarak verilebilecek. Bu anlamda kişilerin tüm gün boyunca şekerinin arttığı ya da azaldığı gibi durumları kolayca görerek daha iyi bir tedavi alması mümkün olacak.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0