Ana SayfaTeknoloji HaberleriApple Watch Türkiye'de satılır mı?

Apple Watch Türkiye’de satılır mı?

-

Daha önceki haberlerimizde Apple‘ın geliştirmiş olduğu akıllı saati Apple Watch’u Türkiye’de 31 Temmuz tarihinde piyasaya süreceğini belirtmiştik. Apple’ın “şimdiye kadarki en kişisel teknolojimiz”  olarak belirttiği Apple Watch için farklı fiyat aralıkları, farklı modelleri bulunuyor, ancak bu modellerin çoğu pahalı.

En ucuz Apple Watch modelinin 1249 TL fiyat etiketine sahip olduğunu belirtelim ki bu fiyata yeni bir akıllı telefon almak mümkün. Şimdi gözleri Apple Watch Edition modellerine çevirelim, Türkiye’de satışa sunulacak olan Apple Watch Edition modelleri 34 bin TL fiyat ile başlıyor ve 56 bin TL’ye kadar çıkıyor.

apple watch- edition

Apple Watch Edition modeli için şimdiden konuşulmaya başlandı, bir ev, bir araba fiyatına sahip 56 bin TL’lik Apple Watch modelinin 8.5 bin lirasının sadece vergi olduğunu belirtelim. Altın kaplama safir ekrana sahip bu model, her ne kadar dikkat çekse de, ülkemizde bir ev, bir araba parasını akıllı saate yatıracak insan çok az diyebiliriz.

Kısaca özet geçecek olursak, Apple’ın akıllı saatleri ülkemizde satışa sunulsa da, fiyatlar vergilerle beraber iyice uçuyor ki zaten Apple, yüksek fiyat politikası ile ürünlerini piyasaya sunuyor. Ülkemizdeki vergi de ürünler üzerine eklenince, ürünler satın alınmaz konuma giriyor. Merak edilen konu ise, Apple Watch modellerinin Türkiye’de ne kadar satacağı…

Apple Watch hakkında yorumlarınız neler? Satın almayı düşünüyor musunuz?

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here