Ana SayfaTeknoloji HaberleriApple Watch "Yılın Uygulaması" ödülünü kazanan Gentler Streak ile tanışın

Apple Watch “Yılın Uygulaması” ödülünü kazanan Gentler Streak ile tanışın

-

Spotify Premium Ücretlerine Zam Geldi!

Günümüzün en çok kullanılan uygulamalarının başında gelen Spotify, premium abonelik ücretlerine Şubat ayında %42 oranında...

2022 Apple Store Ödülleri kazananları arasında Gentler Streak, yılın Apple Watch Uygulaması seçildi. Daha önce duymamış olanlar için, iPhone ve Apple Watch kullanımı için tasarlanan uygulama, bir antrenman ve fitness takipçisidir.

Gentler Streak, sürdürülebilir bir yaşam tarzı için çözümler konusunda uzmanlaşmış, Slovenya merkezli bir mobil uygulama stüdyosu olan Gentler Stories’in ilk ürünüdür. Kadın liderliğindeki şirket, Şubat 2021’de üç Apple Girişimci Kampı mezunu ve bir girişim hızlandırıcı olan Y Combinator mezunu tarafından kuruldu.

Uygulama, Eylül 2021’de kullanıma sunuldu ve bir yılı aşkın bir süredir piyasada olmasına rağmen istikrarlı bir şekilde popülerlik kazanıyor.

Gentler Streak özünde bir fitness uygulamasıdır, yani kullanıcıların diğerlerinin yanı sıra egzersiz aktivitelerini, mesafeyi, kalp atış hızı bölgelerini ve aktivite istatistiklerini takip etmesine yardımcı olur.

Ancak bu konuda gerçekten benzersiz olan şey, aynı zamanda iyileşme süresine de odaklanan daha nazik yaklaşımıdır.

Örneğin, Apple’ın Egzersizler uygulamasının aksine, Gentler Streak’teki dinlenme günleri egzersiz grevinizi bozmaz. Aslında, uygulamanın amacı, vücudun gerçek ihtiyaçlarına veya günlük koşullarına (örneğin yaralanma veya hastalık) gerçekten uymayan günlük hedeflere karşı rekabet etme baskısına neden olmadan sağlıklı bir aktivite düzeyini teşvik etmektir.

Galway Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre, bazı kullanıcılar uzun vadede obsesif eğilimler veya uyumsuz egzersiz algıları ve tükenmişlik geliştirebileceğinden, fitness uygulamaları iki ucu keskin bir kılıç olabilir.

Gentler Streak, uyumsuz fitness davranış türlerini yaşam boyu geçerli alışkanlıklara dönüştürmeyi amaçlar.

Bunu yapmak için, kullanıcıların kişisel zindelik durumuna yanıt verir ve kişiselleştirilmiş bir Etkinlik Yolu aracılığıyla optimum egzersiz seviyeleri önerir. Kullanıcılar ayrıca egzersiz yoğunluğunu izleyen ve dinlenme ve aktif dinlenme seanslarını hesaba katarak hızlanmaları veya yavaşlamaları için onları uyaran Go Gentler özelliğinden de yararlanabilirler.

Uygulama, lansmanından bu yana, sosyal medya paylaşımı ve İspanyolca dilinin eklenmesi dahil olmak üzere en son güncellemelerden bazılarıyla sürekli olarak ince ayar yapılıyor.

Erken aşamadaki Avrupa VC firması OpenOcean’ın Genel Ortağı Tom Henriksson, uygulamanın başarıya giden hızlı yükselişi hakkında yorumda bulundu: “Gentler Streak, daha küçük Avrupa ülkelerinden kendi ağırlıklarının üzerinde yumruk atan yazılım girişimlerinin güçlü bir geleneğinden ortaya çıkıyor.”

Açıkladığı gibi, bu, çok sayıda parlak fikrin ve teknoloji kurucusunun bulunabileceği “teknolojik yeniliğin yuvası” olarak ortaya çıkan Doğu Avrupa’daki daha geniş bir eğilime karşılık geliyor.

Henriksson, “Gentler Streak, geliştirmeye yönelik çözüm odaklı yaklaşımıyla jüri üyelerini kazanmış görünüyor” diye ekledi.

“Geliştiriciler, yalnızca performans veya tasarım konusunda daha büyük rakiplerle savaşmaya çalışmak yerine, kullanıcıların hazır olma durumunu anlayan ve eğitim ile dinlenme arasında güzel bir denge kuran, yüksek puan alan bir Apple Watch fitness uygulaması tasarladı.”

Uygulama, App Store’dan ücretsiz olarak indirilebilir, ancak tam olarak yararlanmak için bir abonelik gerektirir. Aylık ücreti 7,99 ABD Doları ve yıllıkücreti 24,99 ABD Dolarıdır.

-- Reklam --

Xiaomi Pad 6 ve Pad 6 Pro Sızıntıları Paylaşıldı!

Xiaomi Pad 5 ve Pad 5 Pro, 2021'de Xiaomi'nin tablet serisini yeniden canlandırdı. Aradan geçen bir yıl sonunda Xiaomi,...
Ahmet Ekinler
Ahmet Ekinlerhttps://ahmetekinler.com/
Uzmanlık alanı dijital medya ve pazarlama. Teknolojiye merakı ve aşırı ilgilisi onu teknoloji bloğunda makale yazma ve inceleme konularında uzman yapıyor. Her ne kadar Apple hayranı olsa da başarılı teknolojik ürünleri takdir eder.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz