Ana SayfaTeknoloji HaberleriApple, watchOS 9'a uygun bir pil tasarrufu modu getiriyor

Apple, watchOS 9’a uygun bir pil tasarrufu modu getiriyor

watchOS 9 sisteminde Apple, Apple Watch'a gerçek bir güç tasarrufu modu getirdi ve kullanıcılar bunu ayarlar ekranından veya kontrol merkezinden etkinleştirebiliyor. iPhone gibi, Apple Watch da pil seviyesi varsayılan olarak %10'un altına düştüğünde kullanıcıyı otomatik olarak uyararak kullanıcının güç tasarrufu moduna girip girmemeyi seçmesine olanak tanır.

-

OnePlus, iki yeni PC monitörünü duyurdu

OnePlus, 12 Aralık'ta Hindistan'da iki yeni oyun monitörünü piyasaya süreceğini duyurdu.İki modelden biri, 27 inçlik...

Apple Watch için yeni bir watchOS 9 güncellemesinde, şirket nihayet gerektiğinde saatin pil ömrünü uzatmak için gerçek bir güç tasarrufu modu getiriyor. Kontrol merkezi veya ayarlar menüsünden manuel olarak etkinleştirilebilir. Ayrıca %10 pil şarjı kaldığında kullanıcıyı bilgilendirir. Şarj cihazında %80’e ulaştığında otomatik olarak kapanır.

Pil tasarrufu modu, AoD, kalp atış hızı bildirimleri, aritmi izleme, kalp atış hızı ve kan oksijen ölçümleri gibi daha zorlu özellikleri kapatır. Egzersiz hatırlatıcıları da kapatılır.

İlginç bir şekilde, yakınlarda saate bağlı bir iPhone yoksa, Wi-Fi ve hücresel bağlantıları kapatır. Gelen aramalar ve bildirimler de devre dışı bırakılır. Elbette, veri veya Wi-Fi bağlantısı gerektiren belirli bir uygulamaya ihtiyacınız varsa, sistem bunları yeniden etkinleştirecektir. Saat, telefonun bağlantı menzilinde kalırsa, bildirimleri erteler ve her saat başı gönderir.

Tabii ki, saatin yeni pil tasarrufu modundaki genel performansı da düşecek, bu nedenle animasyonlar ve navigasyon bir bütün olarak pürüzsüz olmayacak.

-- Reklam --

Netflix mobil uygulamasına yedi yeni oyun geliyor

Netflix, Android ve iOS için mobil uygulamasında oyun portföyünü istikrarlı bir şekilde genişletiyor ve kataloğa yedi yeni ekleme var....
KaynakGsmarena

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz