Apple Yeni USB’yi Tanıttı

Teknoloji dünyasında gelişmeler hız kesmeden insanlarla paylaşılarak, hızına yetişilmeyen bir olgu olarak göze çarpıyor. Son olarak USB’de çığır açan Apple firması yeni tasarımını kullanıcılarla paylaşarak, dikkatleri üzerine çekti.

Apple’dan Lightining Atağı

Apple geçtiğimiz yıllarda yeni bir USB modeli tasarlamış ve adını Lightining olarak tescillemişti. Bu USB girişinin öncekilerden farkı, tersiyle düzünün aynı şekilde oluşması nedeniyle, bilgisayara takmakta daha kolaylık sağlamasıydı. Android sistemler arasında genel olarak kullanılan bu mini USB girişinin tek yönlü olması bir çok arızaya sebebiyet vermiş ve kullanıcıların olumsuz eleştirilerine sebep olmuştu. Özellikle Çin firmalarının ürettiği telefonların bu girişlerinin ters olması, sorunları beraberinde getirmişti.

Yeni yayınlanan bir habere göre 2015’te çıkacak olan Apple ürünü dizüstü bilgisayarlarda da bu USB çeşidiyle karşılaşacağız. Öncelikle bilgisayarların hedef alındığı bu yenilik, daha sonraları telefonlara da yansıyacak. Böylelikle USB girişlerinde zorlanmadan ve söz konusu aygıtların takımında sürekli çevirmek zorunda kalmadan işlemlerimizi gerçekleştirebilecek, daha hızlı veri aktarımını ve şarj dolumunu sağlayabileceğiz.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0