Apple Zirveyi Bırakmıyor

Dünya genelinde yapılan ve en değerli 500 markanın belirlendiği araştırmanın sonuçları açıklandı. Araştırma sonuçlarına göre Apple, 4. Kez en değerli marka seçilerek tahtını sağlamlaştırdı.

128 Milyar Dolar’a çıkan değeri ile araştırmanın ilk sırasında yer alan Apple, bu konuda rakiplerine karşı üstünlüğünü korumayı başarırken, Brand Finance tarafından yapılan bu araştırma dünya genelinde ses getirdi. Geçen yılki marka değerine göre artış gösteren Apple, bu konuda 2. Sıradaki Samsung’a dahi fark atmayı başarırken, % 23’lük bir artış gösterdi.

Apple Zirveyi Bırakmıyor

Sektörde Apple’a rakip olabilecek en yakın marka Samsung’un dahi yaklaşamadığı Apple, 46.5 Milyar gibi dev bir fark yarattı. Samsung, 81,7 Milyon değeri ile geçen yıla göre % 4’lük bir artış yaratabildi.

Bir önceki yıla göre en çok artış göstererek sıra atlamayı başaran marka Twitter olurken, en yakın rakibi Facebook’a yaklaşmayı başaramadı. Facebook 122. Sıradan 30. Sıraya yükselmeyi başarırken değerini % 146 artırmayı başardı.

En değerli 500 sıralamasında 31 ülkeden markalar listeyi girmeyi başarırken, bu konuda en başarılı olan ülke Amerika Birleşik Devletleri oldu. ABD, 188 markayı ilk 500’e sokmayı başardı.  Dünya genelinde yapılan bu araştırmaya Türkiye’den ise hiçbir marka giremedi.

Brand Finance

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0