Apple’a Dava Şoku

Gündemden düşmeyen cep telefonları firmaları arasında rekabet söz konusu olduğundan dolayı her geçen gün farklı modellerle karşılaşıyoruz. Bu sayede işlerimizi sürekli halledebiliyor, gereken hizmetin sunulduğunu görebiliyoruz.

Apple, Mahkemelik Oldu

Son günlerde teknoloji firmalarına açılan davalar göze çarpan nitelikler taşıyor. önceki günlerde Samsung firmasına, müşterilerine yanıltıcı bilgiler verdiği gerekçesiyle İtalyan mahkemelerince tazminat davası açılmış; ve bu dava teknoloji firmasının aleyhine sonuçlanmıştı. Bugün ise Apple firması aynı sorunla karşı karşıya geldi.

Telefonlardaki dahili hafızanın olduğu gibi gösterilememesi ve tam verim sağlanamaması ile ilişkin olarak kullanıcılarına yapılan haksızlıklar artık göze batmaya başlamış, son olarak da mahkemelik bir duruma gelinmiştir.

Apple, bu şekildeki tutumuyla birlikte kullanıcılarını, kendi üretimi olan iCloud hesabı kullanmaya mecbur bırakmış, sürekli olarak kendine bağımlı bir halde tutmaya çalıştığı iddiaları ortaya atılıyor. Ürün tanıtımlarını olduğundan fazla bir biçimde göstererek, yanlış bir biçimde bilgilendirme yaptığı gerekçesiyle dava açılmaya hazırlanıyor.

Apple daha önce 2007’de iPod Nano modeli hakkında davalık olmuştu; ancak bu dava ondan daha kapsamlı ve ciddi bir suç unsuru olarak görülüyor. Apple ise bu konuda bir açıklama yapmayarak, zamanla gerçekleşecek davanın sonucunu bekliyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0