Apple’a Rekor Patent Cezası!

Apple ile ilgili bugün yaşanan patent olayından sonra gözler Apple’ın nasıl bir yol izleyeceğine çevrildi. Öyle ki Apple için mahkeme tarafından verilen karar, 533 Milyon Dolar ceza ödemesi yönünde oldu. Aylardır süren ve sonuçlanamayan bu davada, karar vermekte zorlanan ve herhangi bir ceza durumunda verilecek olan cezanın da yüksek olacak olması işleri zorlaştırırken, Apple savunmasına rağmen ceza almaktan kurtulamadı.

Kesinleşen mahkeme kararını bir üst merciye taşıyacak olan Apple, bu konuda yaptığı açıklamalarda da bu cezayı ödemeyeceği konusunda kararlı olduğunu belirtti. Kararın mahkeme tarafından verilerek kesinleştirilmesine rağmen, böyle bir tutum izleyen Apple’ın başka davalarla karşılaşması da mümkün. Olayla ilgili önümüzdeki günlerde farklı gelişmelerin yaşanması bekleniyor.

Ne olmuştu?

Smartflash adlı teknoloji firması, Apple’a kendi teknolojisini kullandığı gerekçesi ile patent davası açmış ve dava Apple aleyhine sonuçlanmıştı. Konuyla ilgili bir önceki haberimiz için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Apple, patent kurallarını ihlal etti
Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0