Ana SayfaTeknoloji HaberleriApple'dan Dijital Ödeme Sistemi

Apple’dan Dijital Ödeme Sistemi

-

Uygulama geliştirici firmalar bundan sonra eğer uygun bulur isterler ise, uygulamaları için ödemeyi dijital bir para birimi ile alabilecekler. Apple’ın yeni AppStore politika değişiklikleri gereği, onay verecekleri dijital para birimleri mağazada kullanılabilecek.

Gerçi Apple henüz hangi dijital para birimlerine onay vereceklerini açıklamadı ama son yılların ünlü ve popüler dijital para birimi Bitcoin’in listede olacağına kesin gözü ile bakıyoruz. Apple’ın bu ani fikir değişikliğine neyin sebep olduğu ise simdilik bilinmemekte. Firma şimdiye kadar bu tür dijital para birimlerinin kullanımına kesinlikle olumlu bakmıyordu.

appe logo

2013 yılı ve 2014 başlarında AppStore’dan dijital para ile işlem yapan bir sürü uygulamanın kaldırıldığına tanık olduk. Gliph, CoinJar, Coinbase ve Blockchain gibi bir sürü uygulama geçmişte bu karardan etkinlenmişti. Google ise tam tersi bir yaklaşımla dijital para birimlerine açık ve bir sürü Android uygulaması çeşitli şekillerde dijital parayı destekliyor. Apple’nin yaptığı bu dijital para birimi her ne kadar ilk başlarda akılları karıştırmış olsada aslında firmalar için iyi bir fırsat olabilir isteyen ücretini bu şekilde almak isteyebilir iseyen ise eski şekilde ödemesini alabilir sanırım Apple yaptığı bu yenilikte başka birşeylerin peşinde olabilir şuan kimse ne olduğunu bilmiyor ancak bu dijital ödeme sisteminin arkasında yatan başka bir kazanç sistemi olabilir.

-- Reklam --
Önceki İçerikToshiba Encore 7 Duyuruldu
Sonraki İçerikHitman Go Geliyor

Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.