Apple’dan “En İyi Yeni Güncellemeler” değişikliği

Apple’dan iTunes değişikliği

Genellikle çoğu Apple kullanıcısı uygulama satın almak ve indirme işleminde Apple’ın kendi market uygulamasını olan iTunes’u kullanıyor. iTunes’ da oyunlar kısmına giriş yaptığımızda ise uzun bir süredir en üst köşede “En İyi Yeni Güncellemeler” başlığını ve altında da güncelleme alan iyi ve yeni oyunları görüyorduk. Fakat bu durumu kendi lehine çeviren geliştiriciler, oyunlarının daha önlerde yer alabilmesi ve sürekli göz önünde olabilmesi için çok sık güncelleme getirmeye başladılar.

Apple da bu başlığı alta çekip, bunun yerine artık en üste “En İyi Yeni Oyunlar” sekmesini getirdi. Yani bundan sonra Apple iTunes üzerinde oyun arayan kullanıcılara çok daha fazla yeni çıkan oyunu ilk başta sunmuş olacak. Böylelikle Apple hem geliştiricilerin gereksiz yere uygulama güncellemeleri yapmasının önüne geçmiş olacak hem de yeni kullanıcılarına marketlerinden çok daha fazla uygulama sunabilme fırsatına sahip olacak.

Ek olarak, Apple geliştiricilerinin öne çıkan bazı oyunlarını da bu kısımda kullanabilir gibi duruyor. Şuan için oldukça faydalı ve özellikle yeni kullanıcılara hitap eden bir yenilik.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0