Ana SayfaTeknoloji HaberleriApple'dan Hırsızlara Büyük Darbe!

Apple’dan Hırsızlara Büyük Darbe!

-

Bir yeni patent almak için girişimde bulunan Apple, parmak izi üzerinden iPhone hırsızlarını ters köşeye getirecek.

Apple, kullanıcılarının güvenliğini her zaman üst seviyede tutarken, konu hakkında bir çalışma yapılarak yeni bir patent başvurusunda bulunuldu. Yapılmış olan patent başvurusunda dikkatleri çeken bir detay göründü. Bu detay hırsızlara karşı iPhone üzerinde bir güvenlik önlemi alınmış olma ihtimaliydi. Apple tarafınca resmi olara k bir açıklama olmamasına rağmen konu hakkında bir çok detay su üstüne çıktı.

İzinsiz Erişim Artık Yok!

iPhone cihazlarında yer alan parmak izi okuyucusu ile kişilerin cihazları istenmeyen kişiler tarafından erişime uzak tutuluyordu. Şimdi ise kişiler cihaz sahiplerinin telefonlarını gizlice erişmeye çalıştıkları vakit parmak izleri anında sunuculara gönderilecek. Bu sayede özellikle çalınma esnasında cihazların kimlerin elinde olduğu hemen tespit edilecek. Bu durum ayrıca çalınma isteklerini dahada aza indirecek diyebiliriz. Hem cihazları çalan kişiler kullanamayacak hemde vermiş oldukları parmak izleri ile anında yakalanacaklar. Emniyet’te vatandaşların parmak izi olması bu işi oldukça kolaylaştırıyor. Apple’dan gelen parmak izi emniyet üzerinden dakikalar içerisinde tespit edilecek.

Apple’ın geliştirmiş olduğu bu özellik, ciddi oranda güvenlik önemi sağlıyor. Bu durum kullanıcılar tarafından beğenilmiş ve olumlu yorumlar almış durumda. İlerleyen zamanlarda iPhone ile sınırlı kalmayıp iPad model cihazlar içinde bu özelliğin gelmesi bekleniliyor. Ne zaman geleceği ise merak konusu.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here