Ana SayfaTeknoloji HaberleriApple'dan Kendi Reklamımı Kendim Yaparım Stili

Apple’dan Kendi Reklamımı Kendim Yaparım Stili

-

Apple televizyon reklamlarını şirket içinde hazırlamaya başladı. Şirketin birlikte çalıştığı Media Arts Lab isimli reklam ajansından iki önemli çalışanı şirketine dahil ettiği ve bunlardan bir tanesinin şirket içinde reklamları hazırlayan ekibin başına geçtiği söylenen, iPad Air için hazırlanan ve Robin Williams ile Bryan Cranston tarafından seslendirilen reklamların bu ekibin imzasını taşıdığı ifade edildi. Bu ekibin ilerleyen dönemde dış ajanstan daha fazla sorumluluk alacağının altı çizildi. Apple’ın reklam ajansı Media Arts Lab ile olan ilişkisi ikinci Apple – Samsung davasının görüşmeleri esnasında da gündeme gelmişti.

Apple CEO’su Tim Cook ve şirketin pazarlama şefi Phil Schiller arasındaki e-posta mesajlarında şirket yönetiminin ajansın işlerinden memnun olmadığı ve Cook’un ”Yeni bir reklam ajansı aramak zorunda kalabiliriz.” sözlerini sarfettiği görülmüştü. Dolayısıyla Cupertino merkezli şirketin reklam hazırlama işini kendi sektörüne taşıması çok şaşırtıcı olmadı.

Apple reklamlar için 2012′de 1 milyar, 2013′teyse 1.1 milyar harcadı. Samsung’un geride kalan yılda pazarlama faaliyetleri için tahmini 14 milyar harcadığı göz önüne alınınca Apple’ın harcama miktarı göze oldukça küçük geliyor. Rakamlar şuanda herkese aşırı derecede büyük gelebilir ancak teknoloji işine girmiş her büyük firmanın giderleri yaklaşık böyledir ancak geliride buna paralel olarak daha yüksektir. Ancak Apple son zamanlarda birçok işe girişti ve artık boşa para istemiyor gibi görünüyor ve tahminlerimizce kendi reklamlarını bundan sonra kendi çekip kenara köşeye biraz para aktaracak
apple para logosu

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here