Apple’dan Snapchat’e Rakip Uygulama

Apple’dan Snapchat klonu uygulama geliyor. Blommberg’de paylaşılan habere göre Snapchat klonu uygulama 2017 yılında geliyor.

Son gelen bilgilere göre Apple‘ın Snapchat klonu hazırladığı yönünde iddialar içeriyor. Bloomberg’de paylaşılan habere göre Apple iPhone kullanıcıları için bir video kaydetme ve kaydedilen videoyu düzenleme çizim yapabilme ve filtre ekleme yapabilen bir uygulama geliştirdiği şeklinde yer alıyor. Bu özellikler Snapchat’i andırıyor.

Uygulamayı genel anlamda tek el ile kullanılabilir bir halde tasarladığını paylaşan Bloomberg, gelecek olan uygulamanın bir dakikadan daha kısa videolar çekebileceği ve düzenlendikten sonra kullanıcının internet ortamında paylaşabileceğini söyledi. Prototip tasarıma bakıldığında Instagram’daki gibi kare formatta görülüyor. Çekilen videolar sosyal medya hesaplarında paylaşılabilecek. Kullanıcının isteği doğrultusunda hesaplarına otomatik gönderimde yapabilir.

snapchat-download-for-iphone

Apple’ın Snapchat uygulamasını Final Cut Pro ve iMovie ekibi geliştirecek

Bloomberg haberini detaylı incelediğimizde şuan için ismi belli olmayan uygulamanın geliştiricileri Final Cut Pro ve iMovie ekibi olacak. Uygulamanın çıkış tarihi ise 2017 yılını gösteriyor.Apple sosyal medya uygulamalarını artık tek bir başlıkta toplayacak ve düzenli olarak gelişim gösterecek bir uygulamayı sunması kısa süre içerisinde stabilite yönünden tercih edilecek. Apple ayrıca sosyal entegrasyonu her zaman arttırarak kişisel paylaşımları kolaylaştıracak gibi duruyor.

Bakalım yakında kokusu iyice çıkmaya başlar. Apple ne kadar gizli tutmak istesede sızıntılar Apple’ı dinlemiyor. 1-2 ay içerisinde sızıntılar gelmeye başlar ve bizde neyin ne olduğu daha detaylı öğreniriz.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0