Apple’ın yeni ödeme sistemi, Apple Pay tanıtıldı

Apple Pay ve Apple Pay’in çalışma prensibi

Anlık olarak sizlere sunduğumuz Apple etkinliği sırasında öne çıkan özelliklerden birisi de iPhone 6, iPhone 6 Plus ve Apple Watch ürünlerinde kullanıma aktif olacak olan ödeme sistemi oldu. Yeni ödeme sistemini bir tanıtım videosu ile açıklayan Apple normal alışverişlerimizde kredi kartı kullanırken nasıl büyük bir zaman kaybı yaşadığımızı temsil eden bir video gösterime sundu. Videonun ardından da Apple Pay ödeme sistemi ile nasıl çok daha pratik bir şekilde ödemelerimizi gerçekleştireceğimizi anlatan bir video ile devam edildi.

Ödeme sisteminin mantığı oldukça basit, kredi kartlarınızı bankanızın da onayı ile birlikte cihazınıza iTouch ID ile birlikte tanımlayacaksınız. Böylece ödeme işlemleri sırasında okuyucuya telefonunuz veya saatinizi yaklaştırdığınızda kendi parmak iziniz ile sadece bir kaç saniye içerisinde ödeme işleminizi tamamlayabileceksiniz.

Yeni ödeme sistemi kısa süre sonra yeni cihazlar ile birlikte ABD içerisinde uygulanmaya başlanacak. Belki de Apple’ın ilk adımını attığı elektronik ödeme sistemi çok yakın bir süre sonra kredi kartının yerini doldurarak tüm dünyada kullanılabilir hale gelebilir.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0