Apple’ın Yeni Yatırımı Enerji Sektörü

Dünyaca isim yapmayı başaran teknoloji üreticisi Apple, bu kez de yatırımını enerji sektöründen yana kullanacağını duyurdu. Apple‘ın CEO’su Tim Cook, Amerika’nın California eyaletinde yapılması planlanan mega bir güneş santrali için yaklaşık 850 milyon dolar değerinde yatırımda bulunacaklarını ifade etti.

Geçtiğimiz aylarda Texas eyaletinde güneş santrali ile çalıştırılması hedeflenen üretim tesisleri için para yatırımında bulunacağının akabinde böyle bir haberle basında tekrardan yer alması, Apple‘ın yeşil çevre enerji yatırımlarını hızlı bir şekilde sürdüreceğine işaret etmektedir.

Mr. Tim Cook, yeni yatırım ile güneş santralinden 60.000 hanenin elektrik ihtiyacını karşılamasının haricinde California eyaletinde ve Cupertino’da açılması beklenen yeni üretim merkezlerinin de elektrik ihtiyacının bu şekilde karşılanacağı tahmin edildiğini aktardı. Apple, bu yatırımlar sayesinde üretim maliyetlerini olabildiğince aşağılara çekip, yüksek kar marjıyla piyasa da sürekli üstünlüğü kurmayı hedeflediği de görülmektedir.

Mr. Tim Cook, bu açıklamalarını San Francisco konferansında basına aktarırken,Apple‘in çevre ve iklim değişikliklerine de karşı duyarlılığına dikkat çekti.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0